کد خبر: ۴۰۰۷۱۳
۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
0
سردار تنگسیری گفت: امروز ما در نیروی دریایی سپاه سرعت شناور‌های تندرو را به ۹۰ تا ۱۱۰ گره دریایی رسانده ایم.

سرعت شناور‌های تندرو ندسا به ۱۱۰ گره دریایی رسیده است

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولین سپاه با اشاره به توانمندی این نیرو در خودکفایی تجهیزات دفاعی، گفت: یکی از دستورات مقام معظم رهبری این بود که نیروی دریایی تراز انقلاب داشته باشیم و این تنها با تسلط برخلیج فارس میسر می‌شد.

وی افزود: ما این کار را انجام دادیم و امروز بر خلیج فارس مسلط هستیم؛ حتی ناو‌های هواپیمابر و بالگرد بر آمریکایی وقتی از خلیج فارس عبور می‌کنند به قوانین ما تمکین می‌کنند. یک زمان بود که کشور‌های ناتو به قوانین آبراه ما احترام نمی‌گذاشتند؛ اما، امروز این کشور‌ها به تذکرات نیروی دریایی سپاه پاسداران تمکین می‌کنند. برای مثال، شناور‌های سپاه یک بار به سمت یک ناو هواپیمابر آمریکایی رفتند و این ناو ۱۸۰ مایل فرار کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تشریح دستاورد‌های دفاعی و موشکی نیروی دریایی سپاه، عنوان کرد: نیروی دریایی سپاه امروز انواع پهپاد‌های رزمی، شناسایی، تهاجمی و هیبریدی را در اختیار دارد و در حوزه موشک‌های ساحل به دریا در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در یک دستور مهم فرمودند «سرعت شناور‌های تندرو را افزایش دهید» و امروز ما در نیروی دریایی سپاه سرعت شناور‌های تندرو را به ۹۰ تا ۱۱۰ گره دریایی رسانده‌ایم.

سردار تنگسیری در پایان خاطرنشان کرد: ما موفق شدیم راکت‌انداز‌ها را بر روی شناور‌های تندرو ۸ متری نصب کنیم؛ ما اولین کشوری در منطقه غرب آسیا هستیم که شناوری ساخته‌ایم که می‌توانیم از روی باند آن، پهپاد‌ها را به پرواز درآوریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: