کد خبر: ۴۰۱۹۴۷
۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
0
وزیر علوم گفت: دستورالعمل انتخاب دانشجویان سرآمد به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد تا برای دانشجویان برتر امتیازاتی در نظر گرفته شود.

ابلاغ دستورالعمل پرداخت پژوهانه جامع به اعضای هیئت علمی

محمد علی زلفی گل در حاشیه مراسم اجلاس روسای دانشگاه‌ها در جمع خبرنگاران گفت: مصوبه دستورالعمل پرداخت پژوهانه جامع به اعضای هیئت علمی در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ می‌شود. برای هر فعالیت اعضای هیئت علمی در این دستورالعمل امتیاز خاصی در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، به ازای میزان فعالیت‌های اعضای هیئت علمی پژوهانه پرداخت می‌شود.

وزیر علوم بیان کرد: دستورالعمل انتخاب دانشجویان سرآمد به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد، هدف از این دستورالعمل ایجاد جریان علمی سازنده در دانشگاه‌ها است و به دانشجویان برتر برخی امتیاز‌ها مانند تخفیف در خوابگاه ارائه می‌شود.

به گفته وی، یکی از برنامه‌های وزارت علوم استفاده بیشتر از ظرفیت برنامه هفتم است. مهارت محور کردن آموزش عالی نیاز به یک عزم جدی دارد. یکی از شرکت‌های خودروسازی هزار نفر از رتبه‌های مدنظرشان را بورسیه کرده است.

او گفت: هم افزایی روسای دانشگاه‌ها با پارک‌های علم و فناوری موضوع مهمی است و وزارت علوم در این زمینه برنامه ریزی کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: