کد خبر: ۴۰۲۴۳۳
۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰
0
دولت و کنگره آمریکا در اختلافی آشکار با یکدیگر بر سر بودجه دچار درگیری شده و احتمال دارد کنگره، دولت فدرال این کشور را تعطیل کند.

-

بودجه فعلی برای دولت جو بایدن در ۳۰ سپتامبر به پایان می‌رسد. اگر قانونگذاران و رئیس جمهور آمریکا نتوانند در مورد قانونی برای تمدید هزینه‌های دولت به توافق برسند، اکثر آژانس‌های فدرال تا زمانی که قانون هزینه‌های جدید توسط هر دو مجلس کنگره تصویب شود و توسط بایدن امضا شود، تعطیل خواهند شد.

قانونگذاران آمریکایی برای اعمال قدرت و پیشبرد درخواست‌های خود از دولت فدرال ابزاری به نام بودجه در اختیار دارند که عدم تصویب آن کاخ سفید را مجبور به پذیرش خواسته‌های خود می‌کنند. با این حال، گاهی تنش‌ها میان دو طرف به نتیجه نرسیده و منجر به عدم تصویب بودجه می‌شود. این امر به معنای تعطیلی دولت فدرال است.

به گزارش خبرگزاری‌های آمریکا، در حال حاضر، مشکل کلیدی مجلس نمایندگان است؛ جایی که کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان تلاش می‌کند نظر جناح‌های محافظه‌کار و میانه‌رو را برای حمایت از لایحه بودجه‌ای که سنا و بایدن می‌توانند امضا کنند، جلب کند.

زمانی که بودجه دولت منقضی می‌شود چه اتفاقی می‌افتد؟ تعطیلی دولت فدرال زمانی اتفاق می‌افتد که لوایح هزینه منقضی می‌شوند و کنگره و رئیس‌جمهور (یا اتاق‌های مختلف کنگره) خود را در بن بست می‌بینند. تعطیلی‌ها مبنای قانون اساسی دارند؛ از بند ۹ ماده ۱، که می‌گوید هیچ پولی از خزانه برداشت نمی‌شود مگر با تخصیص کنگره.

این امر توسط قانون ضدکمبود، که از قانون ۱۸۷۰ ناشی می‌شود که به طور دوره‌ای در طول سال‌ها تجدید نظر شده است، تقویت شده است. برای ادامه برخی فعالیت‌های دولت که ضروری تلقی می‌شوند، آزادی عمل وجود دارد. بر اساس گزارش سرویس تحقیقات کنگره، از سال ۱۹۷۶ تاکنون ۲۰ تعطیلی دولت وجود داشته است. با این حال، تأثیر این تعطیلی‌ها از سال ۱۹۸۰ به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

قبل از سال ۱۹۸۰، بسیاری از آژانس‌های دولت با این فرض که پول به زودی بازگردانده می‌شود و کنگره قصد تعطیلی آن‌ها را ندارد، در خلال کمبود‌های مالی به فعالیت خود ادامه دادند. اما در سال‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۱، دادستان کل وقت بنجامین سیویلتی نظراتی صادر کرد که بر اساس آن مدیران آژانس‌ها را ملزم می‌کرد تا فعالیت‌های خود را تا شروع دوباره جریان مالی متوقف کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: