معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت مطرح کرد؛
کد خبر: ۴۰۲۴۷۱
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
0
نیازی گفت: ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان ایجاد شده است.

ایجاد ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور

مرتضی نیازی، معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت با بیان اینکه بنیاد برکت به مسئله کولبران با توجه به ماهیتی که داشته‌اند ورود و سعی کرد جایگزین کولبری را برای مردم مناطق آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه معرفی کند.

وی ادامه داد: کولبری در حال حاضر یک مسئله ملی است و باید چندین دستگاه برای ساماندهی و حل آن پای کار بیایند و مسئله اصلی هم که بنیاد برکت به آن ورود کرد ایجاد شغل‌هایی جهت جایگزینی کولبری بود.

معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت بیان کرد: هدف اصلی بنیاد برکت آن بود که با فراهم کردن فرصت‌های شغلی در منطقه، افرادی که از سر اجبار وارد شغل کولبری شده‌اند دیگر کولبری نکنند که طبق بررسی‌های صورت گرفته تا به امروز در این زمینه نسبتا موفق بوده است.

نیازی توضیح داد: بنیاد برکت یک افق بلندمدت در این زمینه طراحی کرد و مناطقی که مستعد بوده‌اند را بررسی و یک دستورالعمل در قالب رشد اشتغال هدفمند (راه) تهیه کرد.

وی با بیان اینکه تا به امروز در مناطق مرزی کشور ۷ هزار طرح را انجام داده‌ایم، افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، امسال یک هزار طرح دیگر در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه انجام خواهیم داد.

معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت تاکید کرد: تا به امروز در ۵۸۸ روستا، ۷ هزار طرح با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی اجرا شده است که از این میزان سرمایه گذاری ۳۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بنیاد برکت بوده و مابقی آورده متقاضیان بوده است.

نیازی بیان کرد: تمامی طرح‌ها با توجه به اقتصاد روستایی حاکم بر این مناطق بوده که شامل توسعه باغات، استفاده از ظرفیت کشاورزی و سیستم‌های گلخانه‌ای و مصنوعات چوبی و... بوده است.

وی گفت: بیشترین طرح‌های اجرا شده در قالب ساماندهی کولبری در استان کردستان بوده است به طوری که از ۷ هزار طرح ایجاد شده ۴ هزار طرح در استان کردستان، ۱۵۰۰ طرح در آذربایجان غربی و ۱۵۰۰ طرح در کرمانشاه بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: