دبیر شورای عالی مناطق آزاد مطرح کرد؛
کد خبر: ۴۰۳۳۴۷
۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
0
عبدالملکی گفت: معضل بنیادین قاچاق، واردات و فرار مالیاتی در مناطق آزاد برطرف و تلاش می‌شود آن‌ها به موتور محرک اقتصاد کشور تبدیل شوند.

برطرف شدن معضل قاچاق و فرار مالیاتی در مناطق آزاد

حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بیست و سومین نشست معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد گفت: برطرف کردن معضل قاچاق، واردات و فرار مالیاتی در مناطق آزاد یکی از عملکرد‌های مهم دبیرخانه است که از اواخر دولت قبل آغاز و در این دولت تکمیل شد.

وی با اشاره به ادامه پیگیری این موضوعات بیان کرد: تلاش ما این است که مناطق آزاد را به سکوی اصلی جهش اقتصادی و موتور محرک چرخ اقتصاد ایران تبدیل کنیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این نشت با رونمایی از سند جامع فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور افزود: سرمایه‌گذاران با وجود ۸۵۰ بسته سرمایه‌گذاری متنوع، می‌توانند در زمینه‌های کشاورزی، صنعت، فناوری اطلاعات، گردشگری، بهداشت و درمان، تجارت و مواد غذایی در ۲۳ منطقه ویژه و ۷ منطقه آزاد از ۳ میلیارد تومان تا ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنند.

عبدالملکی، مناطق آزاد را بهشت سرمایه‌گذاری خواند و گفت: این مناطق با ویژگی‌هایی خاصی، چون هزینه ارزان تولید، دسترسی به بازار ایران، کشور‌های همسایه و دیگر کشور‌های جهان، وجود زیرساخت‌های لازم ازجمله شبکه بنادر، خطوط ریلی و فیبر نوری، شرایط اداری تسهیل شده نسبت به سرزمین اصلی و دیگر کشور‌های دنیا در مقایسه بانک جهانی، معافیت‌های گمرکی و مالیاتی مسیر را برای سرمایه‌گذاران مناطق آزاد هموار کرده است.

مشاور رئیس جمهور با معرفی مناطق آزاد ایران به عنوان اعضای تیم اقتصاد بین المللی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: فعالیت گروهی و تیمی در مناطق آزاد فعال باعث فتح قله‌های موفقیت در عرصه‌های ملی و بین‌المللی است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان نشست معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد به هم‌افزایی مسئولان، مشارکت مردمی در امور و نشان دادن تصویر واقعی و سطح بالای فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره کرد و معرفی صحیح ابعاد و ظرفیت تمام حوزه‌ها در مناطق آزاد را از نکات مهم سیاست‌های دولت خواند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: