February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۳۴۸۷
۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵
0
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با افزایش تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توان انتظار بازار سرمایه باثبات‌تری را داشت.

بازاری باثبات و به دور از هیجانات با افزایش تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری

همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه گفت: افزایش تعداد و تنوع صندوق‌ها زمینه ساز سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بازار است. می‌دانیم که یکی از مسئله‌هایی که در اقتصاد ما و بازار سرمایه به چشم می‌خورد این است که افراد مستقیم و به شکل برخط اقدام به دریافت کد بورسی می‌کنند و با این دسترسی وارد بازار می‌شوند بدون این که آموزش‌های کافی برای شرایط مختلف بازار را دیده باشند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه بیان کرد: هر چه بتوانیم صندوق‌های بیشتری را در بازار سرمایه داشته باشیم و مردم از طریق صندوق‌ها در بازار همانند اکثر نقاط دنیا حاضر باشند می‌توان انتظار داشت که بازاری با ثبات‌تر و به دور از هیجانات برخی از افراد حقیقی را داشته باشیم.

او افزود: برخی از افراد حقیقی متاسفانه خیلی زود از صف خرید به صف فروش و بالعکس حرکت می‌کنند؛ یعنی بیشتر تصمیم گیری آن‌ها بر اساس روند قیمتی است هرچقدر تعداد صندوق‌های ما در بازار سرمایه بیشتر باشند قطعا می‌توان به بازار کمک کرد. یکی از نقاط قوت این دوره مدیریت بازار سرمایه افزایش تعداد مجوز‌های تاسیس صندوق‌ها است.

دارابی اظهار کرد: امیدوار هستیم که با حل مسائل کلان در سطح اقتصاد منابع مردم به سمت بازار سرمایه حرکت کند و در این صورت سبدگردان‌ها و صندوق‌ها امکان سرمایه‌گذاری افراد به دور از ریسک را فراهم کنند تا برای سال‌های طولانی شاهد حضور افراد در بازار سرمایه نه برای یک مقطع و نوسان گیری باشیم.

۲۳ مهر بود که علی‌اکبر ایرانشاهی رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق‌بهادار با اشاره به اهمیت تسهیل روند اعطای مجوز تاسیس و فعالیت نهاد‌های مالی گفته بود؛ در یک هفته گذشته، مجوز فعالیت ٦ صندوق سرمایه‌گذاری بخشی و ١ صندوق سرمایه‌گذاری در سهام از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها