February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۳۵۰۴
۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵
0
متخصصان در مورد خطر واقعی استفاده از هوش مصنوعی برای انسان هشدار داده اند.

خطر واقعی استفاده از هوش مصنوعی برای انسان چیست؟

یک کارشناس فناوری، خطری واقعی را آشکار کرده که معتقد است افرادی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند با آن مواجه خواهند بود.

ادریان کانزل، مدیر ارشد فناوری در پلتفرم پیشرو داده Own در یک گفتگو دیدگاه‌های مثبت و منفی خود در مورد هوش مصنوعی را توضیح داده است.

کانزل با اشاره به این که هوش مصنوعی چگونه می‌تواند مفید باشد، گفت: من می‌توانم چند مثال را ذکر کنم که به نظر استفاده بسیار جالبی از هوش مصنوعی است. در حال حاضر ثابت شده است که هوش مصنوعی می‌تواند سرطان را بهتر از پزشکان تشخیص دهد، این کاملاً درست است.

این متخصص در ادامه با تاکید بر این که چگونه وارد کردن درون داد‌های انسانی به داده‌ها گاهی اوقات می‌تواند مخاطره آمیز باشد و همچنین استفاده از داده‌های قدیمی برای آموزش هوش مصنوعی می‌تواند خطرناک باشد، افزود: در استفاده از اطلاعات تاریخی برای آموزش دستگاه‌ها یک خطر واقعی وجود دارد؛ چرا که در اطلاعات تاریخی یک جانبداری واقعی وجود دارد.

وی تصریح کرد: بنابراین، این‌ها موضوعات واقعاً مهمی هستند که باید به آن‌ها فکر کنیم.

پذیرش جانبداری‌های مضر انسانی توسط هوش مصنوعی یکی از نگرانی‌هایی است که توسط متخصصان دیگر مطرح شده است. یک مطالعه جدید اخیراً نشان داده است که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند انسان‌ها را به تصمیم‌گیری مغرضانه وادار کند.

در نتایج این تحقیق آمده است که نگرانی‌هایی در ارتباط با قرار گرفتن انسان‌ها در معرض یک چرخه خطرناک وجود دارد.

کانزل گفت: من فکر می‌کنم ما تازه شروع کرده ایم. ما چیز‌های زیادی برای یادگیری داریم.

وی افزود: ما باید مراقب باشیم. قطعا باید مراقب حریم خصوصی افراد و داده‌های آن‌ها باشیم. داده‌های شرکتی موقعیت خوبی برای شروع استفاده از برنامه‌های هوش مصنوعی هستند، اما بهتر است هنوز از هوش مصنوعی در داده‌های شخصی استفاده نشود.

منبع: الیوم السابع

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها