کد خبر: ۴۰۵۰۲۹
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
0
وزیر افراطی کابینه رژیم صهیونیستی گفت که پارلمان این رژیم قرار است پیش‌نویس قانون «اعدام زندانیان فلسطینی» را به بحث بگذارد.

کنست پیش‌نویس قانون اعدام اسرای فلسطینی را بررسی می‌کند

«ایتمار بن گویر» وزیر افراطی کابینه رژیم صهیونیستی شنبه گفت که کنست (پارلمان این رژیم) قرار است پیش‌نویس قانون بحث‌برانگیز درباره «اعدام زندانیان فلسطینی» را به بحث بگذارد.

روزنامه «معاریو» در وبسایت خود به نقل از وی اعلام کرد: کنست دوشنبه (فردا) تدارکات برای اولین قرائت قانون مجازات اعدام زندانیان فلسطینی را مورد بحث قرار خواهد داد.

بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت که حزب «قدرت یهودی» که خودش هدایت آن را بر عهده دارد، پیش‌نویس مذکور برای اعدام زندانیان فلسطینی را ارائه داده و افزود: «انتظار می‌رود این پیش‌نویس مورد حمایت همه اعضای کنست قرار بگیرد».

به گفته منابع فلسطینی، رژیم صهیونیستی بیش از هفت هزار فلسطینی از جمله زنان و کودکان را در زندان‌های خود در بازداشت دارد.

رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۵۴ مجازات اعدام را لغو کرد، اما ماه مارس کنست در قرائت مقدماتی، پیش‌نویس قانونی که بازگشت مجازات اعدام برای «زندانیان فلسطینی محکوم به کشتن اسرائیلی‌ها» را ممکن می‌کند، تصویب کرد. بن گویر این پیش‌نویس را ارائه کرد که مورد حمایت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قرار گرفت و با موج مخالفت فلسطینیان مواجه شد.

قانون مجازات اعدام در سال‌های اخیر بیش از یک بار در فلسطین اشغالی پیشنهاد شده، اما کنست از تصویب آن خودداری کرده است. پیش‌نویس قانون مذکور باید سه قرائت را در کنست پشت سر بگذارد (سه بار به تصویب برسد) تا قابل اجرا شود.

به نوشته پایگاه «میدل ایست مانیتور»، حماس یک توافق جامع مبادله اسرا را پیشنهاد کرد که بر اساس آن همه ۲۴۰ اسرائیلی را که از هفتم اکتبر به اسارت گرفته، در ازای آزادی همه اسرای فلسطینی آزاد کند؛ اما اسرائیل اعلام کرد از طریق تشدید عملیات نظامی در نوار غزه آن‌ها را آزاد خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: