سر خط خبر ها
کد خبر: ۴۰۵۱۱۴
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
0
تولید مس تصفیه شده جهانی طی هشت ماهه 2023 میلادی، 5 درصد افزایش یافت. طی این مدت تولید کنسانتره مس نیز رشد پیدا کرد.

افزایش 5 درصدی تولید جهانی مس تصفیه شده/ قیمت جهانی مس؛ 8347 هزار دلار در تن

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، فعالان مس جهانی از ابتدای ژانویه تا پایان آگوست ۲۰۲۳ میلادی، حدود ۱۷ میلیون و ۶۰۹ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی، ۱۶ میلیون و ۷۶۸ هزار تن بود.

ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان نیز طی هشت ماهه ۲۰۲۳ میلادی، ۲۱ میلیون و ۴۱۳ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی (۲۰ میلیون و ۷۹۶ هزار تن)، حدود ۳ درصد افزایش یافت.


افزایش ۱.۳ درصدی تولید معادن مس جهان

معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان آگوست ۲۰۲۳ میلادی، حدود ۱۴ میلیون و ۴۵۹ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی، ۱۴ میلیون و ۲۶۷ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۱.۳ درصدی تولید این معادن در جهان است.

از این میزان، ۷ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۷۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳ میلیون و ۱۲ هزار و ۱۰۰ تن «آسیا»، ۲ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۵۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۳۲۹ هزار و ۱۰۰ تن «اروپا» و ۵۹۹ هزار و ۸۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.


افزایش ۴.۶ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۸ میلیون و ۶۹۸ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۷ میلیون و ۸۶۶ هزار تن)، حاکی از افزایش ۴.۶ درصدی است.


قیمت جهانی مس؛ ۸۳۴۷ هزار دلار در تن

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در روز جاری (۲۹ آبان ۱۴۰۲) به حدود ۸۳۴۷ دلار در تن رسید. قیمت این فلز طی یک سال اخیر، نوسان قابل توجهی را ثبت کرد؛ به طوری که قیمت مس در آبان سال ۱۴۰۱، حدود ۷۹۴۰ دلار در تن بود، اما ۲ ماه بعد (دی) به حدود ۹۴۰۰ دلار در تن رسید. این روند در ماه‌های بعد رو به کاهش گذاشت و حتی در ماه‌های خرداد و مهر به حدود ۷۹۵۰ دلار در تن رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: