کد خبر: ۴۰۵۶۲۳
۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰
0
دادگاه آمریکایی منطقه کلمبیا از اعطای مصونیت به ترامپ در پرونده حمله به کنگره امتناع کرد.

امتناع دادگاه آمریکایی از اعطای مصونیت به ترامپ در پرونده حمله به کنگره

بر اساس اسناد دادگاهی که دیروز جمعه منتشر شد، یک قاضی در منطقه کلمبیا درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای مصونیت در خصوص پرونده حمله به کنگره را رد کرد.

به گزارش راشاتودی، بر اساس اسناد منتشر شده در پایگاه خبررسانی دادگاه، «رئیس جمهور سابق آمریکا که با ۴ اتهام مواجه است، درخواست رد اتهامات علیه خود را براساس قانون مصونیت ریاست جمهوری ارائه کرد که از سوی دادگاه رد شد.»

ترامپ در دفاعیات خود گفته بود نباید برای یک دعوای مدنی محاکمه شود، زیرا در زمان سخنرانی خود برای حامیانش از مصونیت ریاست جمهوری برخوردار بود. با این حال، دادگاه گفته است که در این حادثه، سیاستمداری که از هوادارانش خواسته بود به کنگره حمله کنند، در مقام شخصی خود عمل کرده است.

شایان ذکر است که گروهی از هواداران رئیس جمهور سابق در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره یورش بردند و هجوم به ساختمان کنگره منجر به کشته شدن ۵ نفر شد و بیش از ۶۴۰ نفر دستگیر شدند.

ترامپ، نامزد پیشتاز رقابت‌های ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ از حزب جمهوری‌خواه، در چندین پرونده دیگر، از جمله «توطئه برای لغو نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰» و تقلب برای تقویت امپراتوری املاک و مستغلاتش، محاکمه می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: