کد خبر: ۴۰۵۶۳۳
۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
0
براساس آمار ۷ ماهه امسال ۴ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۹۲۱ تن محصولات کشاورزی صادر شده که نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.

صادرات محصولات کشاورزی ۲۵ درصد افزایش یافت

براساس آمار گمرک در هفت ماهه نخست امسال ۴ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۹۲۱ تن و ۹۴۹ کیلوگرم به ارزش ۳ میلیارد و ۶ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۴۳۷ دلار محصول کشاورزی و مواد غذایی از کشور صادر شده است.

این در حالی است که در هفت ماهه امسال ۷۹ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۸۵ تن کالا به ارزش ۲۸ میلیارد و ۳۴۴ میلیون و ۶۹۶ دلار به خارج از کشور صادر شده، بنابراین سهم آن از کل صادرات غیرنفتی کشور حدود ۱۱ بوده است.

در سال گذشته در همین بازه زمانی ۴ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۶۴ تن و ۹۹۳ کیلوگرم محصول کشاورزی و مواد غذایی به ارزش ۲ میلیارد و ۴۳۶ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۵۵ کیلوگرم از کشورمان صادر شده بود.

صادرات محصولات کشاورزی در بازه یک ساله اخیر به لحاظ وزنی حدود ۵درصد افزایش و به لحاظ ارزشی رشدی حدود ۲۵ درصدی را تجربه کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: