کد خبر: ۴۰۵۷۰۰
۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
0
بازرس قضایی و بازرس‌کل امور صمت سازمان بازرسی‌کل کشور توضیحاتی را درباره پرونده واردات چای ارائه کرد.

جزئیاتی از پرونده تخلفات واردات چای

محمود صلبی بازرس قضایی و بازرس‌کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی‌کل کشور درباره پرونده واردات چای با اشاره به اینکه تخلفاتی در حوزه گمرک، بانک مرکزی، وزارت صمت، وزارت جهاد و سازمان ملی استاندارد در این موضوع دخیل هستند، گفت: این‌ها دقت لازم را نداشتند و همکاری لازم را در جهت بردن ارز از کشور داشته‌ا‌ند.

وی ضمن تاکید بر اینکه پرونده در مجتمع ویژه جرایم اقتصادی مطرح رسیدگی است، افزود: با توجه به حجم تخلفات در دستگاه‌های اجرایی، ابتدای کار برای جلوگیری از فرار متهم، پرونده را به دادستان تهران ارسال کردیم.

صلبی اظهار کرد: جلسات متعددی در این ارتباطات با واجا داشتیم و واجا به فوریت وارد عمل شد.

بازرس قضایی و بازرس‌کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور، بیان کرد: سازمان بازرسی موضوع نحوه ثبت سفارش‌ها، تخصیص ارز‌ها و تخلفات بانک‌ها و دستگاه‌ها را به عهده داشت و نهایتا تکمیل کار توسط سازمان بازرسی انجام شد.

صلبی در بخشی دیگر با اشاره به اینکه حجم ریالی این موضوع بسیار زیاد است، گفت: نهایتا بررسی همه‌جانبه و گزارش تکمیلی سازمان تا کمتر از یک ماه دیگر به مرجع قضایی ارسال خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: