کد خبر: ۴۰۵۸۱۲
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۰
0
نتایج تحقیقات نشان داده‌اند که فشار خون می‌تواند در فصول مختلف (به ویژه در اندازه‌گیری سیستولیک)، متفاوت باشد.

فصل‌ زمستان باعث افزایش فشار خون می‌شود

نتایج تحقیقی که در نشست‌های علمی فشار خون انجمن قلب آمریکا در سال ۲۰۲۳ در بوستون ارائه شد، تغییر فصلی جزئی، اما قابل‌توجه در فشار خون بین بیماران مبتلا به فشار خون بالا را نشان می‌دهد.

به نقل از نولج، این تحقیق با توجه به ارتباط بین فشار خون و شرایط مختلف سلامت، حاکی از افزایش فشار خون سیستولیک و کاهش میزان کنترل آن در ماه‌های زمستان است.

بر اساس به‌روزرسانی آماری انجمن قلب آمریکا در سال ۲۰۲۳، تقریبا نیمی از بزرگسالان ایالات‌متحده از فشار خون بالا رنج می‌برند، آمار نگران‌کننده‌ای که بر اهمیت مدیریت موثر فشار خون تاکید می‌کند.

نتایج تحقیقات پیشین نشان داده‌اند که فشار خون می‌تواند با فصول مختلف (به ویژه در اندازه‌گیری سیستولیک)، متفاوت باشد.

هدف از این تحقیق جدید تعیین این مورد بود که آیا کنترل فشار خون، کمتر از ۱۴۰/۹۰ میلی‌متر جیوه که در بیماران مبتلا به فشار خون بالا تعریف می‌شود، در فصول مختلف متفاوت است یا خیر.

محققان سوابق سلامت الکترونیکی شرکت‌کنندگان را از ماه جولای ۲۰۱۸ تا ژوئن ۲۰۲۳ از ۶۰هزار و ۶۷۶ بزرگسال تحت درمان برای فشار خون بالا در ۶ مرکز مراقبت‌های بهداشتی در جنوب شرقی و میانه غرب مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

نتایج تحقیق نشان داد که فشار خون سیستولیک در ماه‌های زمستان به‌طور متوسط تا ۱.۷ میلی‌متر جیوه افزایش می‌یابد همچنین کاهش قابل توجهی تا پنج درصد در میزان کنترل فشار خون در این دوره مشاهده شد.

این تغییرات برای گروه تحقیقاتی به رهبری رابرت بی بارت، با توجه به درجه کمتر تغییرات فشار خون سیستولیک در مقایسه با مطالعات قبلی، شگفت‌انگیز بود.

یافته‌ها نشان می‌دهد که افراد مبتلا به فشار خون بالا می‌توانند از نظارت مکرر در طول ماه‌های زمستان بهره‌مند شوند.

بهبود در فعالیت بدنی و الگو‌های تغذیه نیز برای مقابله با اثرات نامطلوب این تغییرات فشار خون فصلی توصیه می‌شود.

محققان پیشنهاد کردند که نتایج تحقیقات آینده می‌تواند ارتباط بین فراوانی بیماری قلبی و مرگ و میر را با تغییرات فصلی بررسی کند.

این مورد می‌تواند بینش عمیق‌تری در مورد تاثیر تغییرات فصلی بر سلامت کلی قلب و عروق ارائه دهد.

نتایج ارائه شده در نشست علمی فشارخون ۲۰۲۳ اطلاعات ارزشمندی در مورد تغییرات فصلی در کنترل فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا ارائه می‌دهد.

این دانش برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و بیماران در مدیریت موثرتر فشار خون بالا، به ویژه در ماه‌های زمستان، بسیار مهم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: