کد خبر: ۴۰۵۸۳۳
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
0
بنابر اعلام مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان روستایی، عشایری و مرزی در اولویت توزیع شیر رایگان مدارس قرار دارند.

دانش‌آموزان روستایی و عشایری در اولویت توزیع «شیر رایگان مدارس»

علی تیرگیر مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، با بیان اینکه مرتبط‌ترین ساحت نظام تعلیم و تربیت بحث تغذیه دانش آموزان در ساحت زیستی و بدنی است، اظهار کرد: به تبع در مناطق کم برخوردار، مناطق عشایری و مرزی که پرچم دار مناطق کم برخودار تعریف می‌شوند؛ ضرورت توزیع شیر و تغذیه دانش آموزان ضریب یافته و جزو اولویت‌هاست.

وی ادامه داد: با توجه به رویکرد سند تحول بنیادین در راستای عدالت در آموزش و پرورش و نیز نگاه وزیر آموزش و پرورش به تحقق عدالت آموزشی در مناطق کم برخوردار، قطع به یقین مناطق مرزی، عشایر، کم برخودار و روستایی در اولویت توزیع شیر مدارس قرار می‌گیرند.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه با توجه به آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی تا کنون چه میزان شیر بین دانش آموزان عشایر توزیع شده است؟، توضیح داد: آمار دقیقی در این زمینه ندارم که چند وعده در هفته شیر توزیع شده، اما در چند استان این اتفاق افتاده است.

تیرگیر با بیان اینکه شاید توزیع شیر در بین دانش‌آموزان عشایری و مرزی تا به امروز همه‌گیر نشده باشد، درباره چرایی این امر افزود: این موضوع دیر ابلاغ شد. اما شیر در برنامه هفتم دیده شده و تمام تلاش ما این است که در راستای ساحت زیستی و بدنی این اتفاق را انجام دهیم و قطعا مناطق مرزی، عشایری و روستایی در اولویت توزیع شیر رایگان قرار دارند.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: