کد خبر: ۴۰۵۸۵۴
۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
0
منطقه آزاد قصر شیرین سرزمین فرصت‌ها و بهشت سرمایه‌گذاری و دروازه تحول و توسعه استان کرمانشاه است.

حضور منطقه آزاد قصر شیرین در نمایشگاه اوراسیا (+فیلم )

دکتر نادر نادری، مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری و صنعتی قصر شیرین در گفتگو با پول‌نیوز در خصوص این منطقه آزاد گفت: استان کرمانشاه را معمولاً به هندوستان کوچک معروف است به خاطر اینکه این استان ۴ فصل است همزمان بهار و تابستان، پاییز و زمستان را می‌شود. این استان که سینه ستبر ایران است و  قصر شیرین یک منطقه بسیار خوشنام با سوابق دیرینه فرهنگی-اجتماعی که یادگاری است از ۸ سال دفاع مقدس و رشادت‌های مردان بزرگ را در خود دیده است مردمان این استان از هر حیث بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند.

وی گفت: سال‌های ۱۴۰۰ و ۴۰۱ سال‌هایی است که مناطق آزاد جدید از جمله قصر شیرین به تصویب دولت و مجلس شورای اسلامی رسید و قاعدتاً و در ۱۴ دی ۱۴۰۱ به تصویب شورای نگهبان رسید در واقع ما به تدوین و طراحی منطقه آزاد قصر شیرین مشغول هستیم و حدود ۸۵ درصد طرح تدوین جامع منطقه آزاد قصر شیرین پیشرفت داشته است.

نادری بیان کرد: تا قبل از پایان سال طرح جامع ما به پایان می‌رسد در کنار این ما به تهیه نقشه‌هایی برای رفع تداخل اراضی را داشتیم که با کمک سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه این کار انجام شد نقشه‌ها آماده است و به دنبال پیگیری تهیه زیست محیطی برای منطقه آزاد هستیم که با کمک سازمان محیط زیست استان کرمانشاه در حال پیگیری است و نقشه‌های مورد نیاز طرح جامع را به خوبی به پیش می‌بریم.

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری و صنعتی قصر شیرین گفت: در وهله بعدی انتخاب هیئت مدیره برای این منطقه است که این بر عهده دبیر شورای منطقه آزاد و همچنین مقام عالی وزارت اقتصاد و دارایی است که مسئله هم تا قبل از پایان سال نهایی خواهد شد و تلاش می‌کنیم همه این مسائل تا قبل از پایان سال به اتمام برسد تا ما بتوانیم این طرح جامع را به خوبی به پیش ببریم.

او تاکید کرد: پیشاپیش به فکر تهیه فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای منطقه آزاد قصر شیرین بودیم که ۶۶ فرصت سرمایه‌گذاری را به طور میدانی احصا کردیم که این را به زبان‌های عربی کردی انگلیسی هم ترجمه کردیم و متقاضی سرمایه‌گذاری در این منطقه خوشنام هستیم.

نادری اظهار کرد: تاکنون بالغ بر ۲۰ سرمایه‌گذار خارج از کشور و بالغ بر ۱۰۰ سرمایه‌گذار در داخل کشور به ما مراجعه کرده‌اند وزین سرمایه‌گذاران ثبت نام کردیم شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که مراجعه داشتن از آن‌ها طرح توجیهی دریافت کردیم به محض استقرار سازمان طرح جامع منطقه آزاد چابهار از این سرمایه‌گذاران دعوت به عمل می‌آوریم و به آن‌ها زمین واگذار می‌کنیم و در وهله بعدی مجوز‌ها را صادر کنیم تا فعالیت‌ها در این منطقه شکل بگیرد.

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری و صنعتی قصر شیرین عنوان کرد: منطقه آزاد قصر شیرین سرزمین فرصت‌ها و بهشت سرمایه گذاری و دروازه تحول و توسعه استان کرمانشاه ۲ مرز پرقدرت پرویز خان که ما را به اقلیم کردستان عراق متصل می‌کند و مرز خسروی که ما را به بخش عربی و دولت مرکزی عراق متصل می‌کند که بیشترین حجم صادرات غیرنفتی به کشور اعراب از این دو مرز پرقدرت صورت می‌گیرد و با استقرار منطقه آزاد قصر شیرین توسعه صادرات بیش از این در این منطقه خواهیم بود و انتظار داریم که در طی سال‌های آینده ۱۰۰۰۰ فرصت‌های شغلی ایجاد کنیم و ما اسم این منطقه را دروازه تحول و توسعه استان کرمانشاه گذاشته‌ایم.

وی در پایان تاکید کرد: نکته دیگری که در خصوص نمایشگاه با مشارکت قصر شیرین در کیش اینوکس ۲۰۲۳ شرکت کردیم که تفاهم‌نامه‌های خوبی را امضا کردیم یکی از آن‌ها از طرف معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری که در آن نمایشگاه خدمت عزیزان بودیم و در این نمایشگاه ما آن را به قرارداد تبدیل کنیم بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار ما را پشتیبانی خواهند کرد و منطقه آزاد قصر شیرین به عنوان اولین منطقه آزاد هوشمند خواهد بود که این هوشمندسازی یک نیاز اساسی است و منطقه آزاد اقتصادی صنعتی قصر شیرین با برند اصلی ما هوشمندسازی شناخته خواهد شد و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: