کد خبر: ۴۰۵۸۹۴
۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
0
رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: با زایش‌های مناسب پاییز پیش‌بینی می‌شود که جمعیت دام سبک به ۶۵ میلیون راس برسد.

آقای منصور پوریان، رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: با توجه به تامین مناسب گوشت از محل تولید داخل و واردات، کمبودی در عرضه نداریم.

به گفته او، علی رغم آنکه نیمه دوم سال جزء ماه‌های پرمصرف محسوب می‌شود، اما در بخش تامین گوشت مشکلی وجود ندارد.

پوریان ادامه داد: آمار اعلامی مرکز آمار مبنی بر کاهش کشتار دام بدان معنا نیست که میزان ورودی گوشت به بازار کم شده است، بلکه با کاهش کشتار کشتارگاه‌های اطراف تهران منابع مورد نیاز از طریق واردات تامین و با قیمت مناسب در بازار توزیع شده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: با توجه به شرایط تامین و حجم مناسب گوشت در روز‌های آتی شاهد بهبود روند عرضه در بازار خواهیم بود.

او جمعیت کنونی دام سبک را ۶۰ میلیون راس و گوساله را با احتساب گاو و گوساله محلی ۵.۵ میلیون راس اعلام کرد و گفت: با زایش‌های مناسب پاییز پیش بینی می‌شود که جمعیت دام سبک به ۶۵ میلیون راس برسد. همچنین جمعیت دام سنگین نسبت به ماه‌های قبل ۸۰ هزار راس افزایش یافته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: