کد خبر: ۴۰۵۹۱۶
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
0
تحلیلگر بازار سرمایه گفت: در کوتاه مدت انتظار می‌رود شاخص کل بورس در محدوده ۲.۱۹۰.۰۰۰ الی ۲.۲۱۰.۰۰۰ یک اصلاح کوچک داشته باشد.

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ +عکس

اشکان حسینی تحلیلگر بازار سرمایه در رابطه با روند حرکتی شاخص کل بورس گفت: اتمام روند نزولی در شاخص کل مشاهده شده و روند بلند مدت بازار زین پس صعودی است، اما در کوتاه مدت انتظار می‌رود در مقاومت باکس نارنجی رنگ یعنی محدوده ۲.۱۹۰.۰۰۰الی ۲.۲۱۰.۰۰۰ یک اصلاح کوچک داشته باشیم و بعد به سمت مقاومت اصلی یعنی باکس قرمز رنگ در محدوده ۲.۲۸۵.۰۰۰ الی ۲.۳۵۰.۰۰۰ واحد برویم. در صورت عدم رشد دلار و ارزش معاملات پیشنهاد می‌شود در آن محدوده درصدی از پرتفو نقد و در صورت اصلاح در اعداد پایین‌تر خریداری شود.

 

شاخص کل

در ادامه این تحلیلگر بازار سرمایه در خصوص روند حرکتی شاخص کل هم وزن نیز بیان کرد: این شاخص پس از شکست سقف قبلی در روند صعودی خود قرار گرفته و در حال حرکت به سمت مقاومت خود در محدوده ۷۷۰.۰۰۰الی ۷۹۰.۰۰۰ واحد است که جدی‌ترین مقاومت شاخص هم وزن هم محسوب می‌شود و در آن محدوده احتیاط بیشتری باید شود.

شاخص کل هم وزن

شایان ذکر است که دیدگاه‌های فوق صرفا تکنیکال بوده و عوامل و اخبار زیادی مانند مناسبات سیاسی و تصمیمات اقتصادی، می‌تواند بر روند این شاخص‌ها تاثیر بگذارد و سیگنال خرید و فروش محسوب نمی‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: