وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در بازدید از محدوده نوردوز مطرح کرد؛
کد خبر: ۴۰۵۹۲۱
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
0
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور در نوردوز گفت: منطقه جلفا به لحاظ موقعیت جغرافیایی موقعیت حساسی دارد و از جایگاه بین‌المللی برخوردار است

باید نسبت به ادامه بازسازی و مرمت حمام تاریخی کردشت توجه ویژه داشت

سید عزت‌الله ضرغامی، افزود: این منطقه مشمول ظرفیت‌های میراث فرهنگی و گردشگری است و در کنار آن توانمندی‌های صنایع دستی سنتی هم قابل توجه است.

ضرغامی، عباس میرزا را قهرمان ملی خطاب کرد و یادآور شد: او در مقابل دشمن متجاوز ایستاده و با ساخت قلعه عباس میرزا با برجک‌ها و دیوار‌های طولانی، مهندسی معماری ایرانی را بکار گرفته و ارزش تاریخی و فرهنگی ایجاد شده است.

وی حمام کردشت را کم‌نظیر خواند و ادامه داد: بخش‌هایی از این مکان تاریخی مرمت و حفظ شده، ولی به دلیل بزرگی این حمام و نبود اعتبارات، بخش‌های دیگر آن مرمت و بازسازی نشده و نیازمند توجه بیشتر است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام اینکه گزارشی از منطقه آزاد ارس به هیات دولت ارائه خواهد شد، تاکید داشت: از تمامی دستگاه‌ها می‌خواهیم با همکاری دیگر برنامه جامع و مشترکی داشته باشند و تغییرات معناداری در این گردشگری منطقه صورت گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: