کد خبر: ۴۰۵۹۴۶
۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
0
با وجود تشدید جنگ قیمتی میان خودروسازان، فروش خودرو‌های چینی در ماه نوامبر افزایش پیدا کرده است.

فروش خودرو در چین افزایش یافت

داده‌های صنعت خودروسازی نشان می‌دهد در حالی که خودروسازان برای دستیابی به اهداف فروش، جنگ قیمتی را ایجاد و تشدید کرده‌اند، فروش خودرو‌های سواری چین در نوامبر ۲۵.۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و رشدی سریع‌تر از ماه قبل را ثبت کرده است.

داده‌های انجمن خودرو‌های سواری چین نشان می‌دهد که فروش خودرو در بازار این کشور در ماه گذشته به ۲۰۱ میلیون دستگاه رسیده است. فروش خودرو‌های برقی و پلاگین هیبریدی هم نسبت به سال قبل ۳۹.۸ درصد رشد کرد و از رشد ۳۷.۵ درصدی در اکتبر فراتر رفت. در مجموع این خودرو‌ها ۴۰ درصد از کل فروش خودرو در بازار چین را به خود اختصاص داده اند.

این انجمن همچنین پیش بینی کرد که فروش خودرو‌های سواری چین در سال ۲۰۲۲ به ۲۲.۲ میلیون دستگاه خواهد رسید که افزایشی ۳ درصدی نسبت به امسال را نشان می‌دهد. حتی اگر صادرات خودرو به روسیه تداوم پیدا کند این رشد فروش به ۵ درصد نیز خواهد رسید.

بر اساس داده‌های این انجمن، صادرات خودرو‌های برقی چینی که در داخل ایالات متحده تولید شده اند در نوامبر به ۱۶ هزار ۹۲۸ دستگاه رسید که ۶۱.۱ درصد نسبت به اکتبر کاهش داشته است. به طور کلی مجموع صادرات خودرو‌های سواری چین از اکتبر تا نوامبر ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: