کد خبر: ۴۰۶۰۲۴
۲۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵
0
معاون پژوهش وزارت علوم گفت: موتور پژوهش در سطح بالا موضوع پسا دکترا است و دوره‌های پسا دکترا در شورای عالی وزارت علوم تصویب شده است.

تصویب دوره‌های پسا دکترا در شورای عالی وزارت علوم

پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم در مراسم سی و ششمین نشست مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و مراکز آمورش عالی کشور گفت: سالانه ۸۰۶۲ دوره مهارت افزایی انجام شده و ۳۰۰ هزار دانشجو در این دوره‌ها شرکت کرده اند.

وی بیان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۱۰۲۱ فرصت مطالعاتی در سال جاری برگزار شده است و معتقدم که از ظرفیت فرصت‌های مطالعاتی استفاده بهینه شود.

صالحی ادامه داد: امسال شش هزار میلیارد تومان قرارداد صنعت با دانشگاه داشته ایم و هدفگذاری شده که دو درصد از رقم مالیات ۸۳۰ هزار میلیارد تومان به بخش ارتباط با صنعت داشته باشیم.

وی گفت: دوره‌های پسا دکترا در شورای عالی وزارت علوم تصویب شده و اساسنامه صندوق شورای وزارت علوم به تصویب رسیده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم افزود: الان ۱۶۰ هزار دانشجوی دکترا داریم که سالیانه ۱۵۰۰۰ دانشجوی دکترا در کشور فارغ التحصیل می‌شوند. موتور پژوهش در سطح بالا موضوع پسا دکترا است.

صالحی ادامه داد: بیش از ۴۰۰ انجمن علمی در کشور فعالیت می‌کنند. پیوستگی نظام نوآوری موضوع مهمی محسوب می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: