کد خبر: ۴۰۶۰۴۶
۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
0
بانک ایران زمین در راستای توسعه بانکداری دیجیتال با ارائه خدمات نوین بانکی ازجمله سامانه «بوم» این امکان را به مشتریان خود می دهد که متناسب با نیاز خود به خدمات گسترده بانکی دسترسی داشته باشند.

بانک ایران زمین با «بوم» در مسیر بانکداری دیجیتال

به نقل از آرمان ملی آنلاین – ارائه سرویس‌های بانکداری باز به مشتریان یکی از اهدافی است که بانک ایران زمین در سال‌های اخیر دنبال کرده و با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا توانسته سامانه بوم ایران زمین را اجرایی کند.

بانک ایران زمین به عنوان بانک پیشرو در ارائه بانکداری دیجیتال از سال ۱۳۹۵، شعار «بانک ایران زمین، بانک دیجیتال» را برای خود برگزید و از آن زمان به بعد، پروژه‌های متعددی را برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ارائه و توسعه خدمات دیجیتال تعریف و آغاز کرد.

از میان این پروژه‌ها می‌توان به زیرساخت بوم ایران زمین اشاره کرد که فاز اول این پروژه در مرکز نوآوری ایران زمین انجام و عملیاتی شد. بانک ایران زمین در ادامه مسیر تحقق بانک دیجیتال برای پاسخ گویی به نیاز‌های مشتریان این بانک وارد دوره جدیدی شد و در همین راستا شرکت توسعه فناوری‌های روز فراز تاسیس شد تا در کنار سامانه بوم، علاوه بر ادامه توسعه زیرساخت‌های امنی چنل و بوم ایران زمین، کلیه نیاز‌های نرم افزاری بانک ایران زمین را پاسخ دهد.

چشم انداز بلندمدت بانک ایران زمین در استفاده و طراحی این سامانه‌های جدید، ایجاد، توسعه و بهبود نیازمندی‌های نرم افزاری یک بانک دیجیتال است. بانک دیجیتال ایران زمین از سال‌ها پیش بر بستر بانکداری باز استوار شد. این در حالی است که بانکداری باز نیازمند ارائه سرویس‌ها و خدمات بانکی به صورت دیجیتال است که بوم فراز ایران زمین به همین منظور طراحی شده است.

سامانه‌های اختصاصی برای مشتریان بانک ایران زمین

مشتریان بانک ایران زمین اعم از حقیقی و حقوقی می‌توانند علاوه بر استفاده از سامانه‌های موبایل و اینترنت بانک ایران زمین با بهره‌گیری از سرویس‌ها و API‌های بوم فراز، خدمات شخصی‌سازی شده خود را در سامانه‌های اختصاصی دریافت کنند. سند باکس بوم ایران زمین نیز به کمک سامانه بوم آمده و محیط مناسبی را برای توسعه خدمات دیجیتال این بانک برای مشتریان ایجاد می‌کند.

این بانک در راستای ایجاد و توسعه یک اکوسیستم بانکی متفاوت، فرصت مناسبی را برای کسب و کار‌ها و همچنین استارتاپ‌ها و فین تک‌ها فراهم کرده است تا با نوآوری در سرویس‌های بانکی، اقدام به تولید و ایجاد محصولات جدید کنند و به سودآوری برسند.

سامانه بوم ایران زمین چیست؟

مرکز نوآوری ایران زمین به کمک بانک ایران زمین آمده تا در دوره‌ای که ارائه خدمات به مشتریان نهایی در بازار‌های مالی و خدمات کسب و کار‌های نوپا نیازمند سهولت و سرعت استفاده از سرویس‌های بانکی است، زیرساخت بانکداری باز را ایجاد کند و نتیجه این همکاری ارائه سامانه بوم بود.

سامانه «بوم» توانسته بیش از ۳۰۰ سرویس بانکی را به صورت API‌های استاندارد به شرکت‌ها و کسب و کار‌های مالی یا سرمایه‌ای ارائه کند. همچنین این سامانه بسیاری از خدمات بانکی را در قالب ویجت به مشتریان این بانک ارائه می‌دهد.

سامانه بوم ایران زمین نیاز کسب و کار‌ها و به ویژه استارتاپ‌ها را شناسایی و خدمات اختصاصی آن کسب و کار را ارائه می‌کند تا زمینه رشد بیشتر و سریع‌تر محصول و خدمات آن‌ها را فراهم کند.

به گزارش آرمان ملی آنلاین، برخی از پرکاربردترین ویجت‌ها و سرویس‌های موجود در بوم ایران زمین شامل انتقال وجه از کارت به سپرده، دریافت صورت حساب کارت، دریافت حساب همراه موجودی، تبدیل شماره کارت به شماره شبا، استعلام سپرده، دریافت مانده حساب، دریافت مانده کارت، دریافت اطلاعات دارنده کارت، مسدودی کارت، انتقال وجه سپرده به سپرده، انتقال وجه پایا – تکی، برداشت از حساب مستقیم (Direct Debit) است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: