کد خبر: ۴۰۶۰۷۵
۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
0
معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو از راه اندازی پورتال تخصصی مواد معدنی حیاتی و راهبردی، خبر داد.

پورتال تخصصی مواد معدنی حیاتی و راهبردی ایمیدرو راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سمیه خلوصی افزود: پورتال تخصصی مواد معدنی حیاتی و راهبردی توسط این سازمان و با آدرس cmp.imidro.gov.ir با هدف آگاهی بخشی، شناسایی نیاز‌ها و توانمندی‌ها و ایجاد شبکه ارتباطی در این حوزه راه اندازی شده است.

وی گفت: از سال ۱۴۰۰ در ایمیدرو برنامه ریزی جهت توسعه زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی و راهبردی آغاز شد و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و با هدف ایفای نقش توسعه‌ای این سازمان، ایجاد پورتال تخصصی در این حوزه در دستور کار قرار گرفت.

خلوصی افزود: در این پورتال چهار موضوع اصلی "آگاهی بخشی با هدف ارائه اطلاعات و تجارب تجاری و صنعتی بین المللی و داخلی در این حوزه"، "شناسایی نیازمندی‌ها و توانمندی‌های اجزای مختلف درگیر در این زنجیره شامل فناوران، معدن داران، سرمایه گذاران و شرکت‌های دانش بنیان با هدف هم افزایی و استفاده از توان حداکثری"، "شناسایی مشکلات و موانع در این حوزه و ایجاد پل ارتباطی مستقیم بین بخش‌های دولتی، خصوصی و "اعلام فعالیت‌های در دست اجرا در این حوزه با هدف پرهیز از موازی کاری و استفاده بهینه از منابع مالی موجود در کشور" دنبال خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: انتظار این است با مشارکت حداکثری تمامی ذینفعان و هم افزایی در این حوزه بتوان نقش اساسی در زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی و راهبردی در کشور ایفا کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: