کد خبر: ۴۰۶۰۷۹
۲۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
0
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گفت: معاینه فنی خودرو‌هایی که دودزا باشند و هوا را آلوده نمایند باطل می‌شود.

۹۵۰۰ معاینه فنی باطل شد

سرهنگ فیروز کشیر معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گفت: برخورد با خودرو‌های دودزا و آلاینده جزو وظیفه ذاتی پلیس راهور تهران بزرگ است و این مهم توسط تیم‌های راهور در روز‌های مختلف سال در حال انجام و اقدام است. با توجه به شرایط جوی شهر تهران که در نیمه دوم سال داریم و رانندگان می‌بایشت حتما تردد‌های خود را مدیریت کرده و نسبت به رفع نقص وسیله نقلیه خود اقدام نمایند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۵۰۰ فقره معاینه فنی خودرو‌های دودزا باطل شده است که این خودرو‌ها توسط همکاران بنده بدلیل دودزا بودن در محل متوقف و معاینه فنی آن‌ها باطل و از ادامه حرکت آن‌ها جلوگیری شده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: شهروندان می‌بینند که شرایط آلودگی هوای شهر تهران مناسب نیست و با توجه به وارونگی هوایی که وجود دارد می‌تواند مشکلاتی را بوجود آورد و حتی اگر وسیله نقلیه رانندگان گرامی معاینه فنی دارد و اگر می‌دانند که در وسیله نقلیه آن‌ها عیب و نقص فنی موثر وجود دارد حتما جهت رفع نقص آن اقدام نمایند.

سرهنگ کشیر گفت: طرح رفع اثر از پلاک موتورسیکلت‌ها در شهر تهران از ۷ آذر ماه سال جاری توسط تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ شروع شد و تا هم اکنون از ۱۳ هزار پلاک موتورسیکلتی که اقدام تخلف پلاک داشته اند در همان محل رفع اثر شده است.

وی افزود: موتورسیکلت وسیله‌ای است که در تهران به دلیل عبور از ترافیک بسیار استفاده می‌شود و برخی از شهروندان برای انجام کار‌های خود از این وسیله نقلیه بسیار استفاده می‌کنند، ولی باید این موضوع را نیز در نظر بگیرند که اگر اقدام به پوشش پلاک و مخدوشی آن نمایند توسط تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ که به صورت شبانه روزی در سطح معابر شهر تهران در حال گشت زنی هستند بدون اغماض و کوچترین گذشتی نسبت به اعمال قانون و برخورد‌های قانونی برابر ضوابط و مقررات اقدام خواهند کرد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: برخی از راکبین اقدام به پوشش پلاک با استفاده از ماسک و طلق‌های مشکی و برگرداندن پلاک و دستکاری در ارقام این وسیله نقلیه می‌نمایند که به محض رویت همکاران بنده چه این موتورسیکلت در پیاده رو و چه در حال تردد باشد در همان محل رفع اثر می‌گردد.

سرهنگ کشیر افزود: طرح رفع مخدوشی ورفع اثر پلاک خودرو‌ها نیز در آینده نزدیک در دستور کار پلیس راهور تهران بزرگ قرار گرفته و اجرایی خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: