کد خبر: ۴۰۶۰۸۶
۲۴ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
0
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت راهکار‌هایی جهت حفاظت از کودکان در شبکه‌های اجتماعی ارائه داد.

راهکار‌های حفاظت از کودکان در شبکه‌های اجتماعی

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: یکی از روش‌های درست والدگری در فضای مجازی، همراهی و ارتباط صمیمانه و همچنین آگاه سازی فرزندان نسبت به خطر‌ها و تهدید‌های فضای مجازی و دانستن ایمنی است. عدم همراهی والدین با فرزندان در فضای مجازی، عامل اصلی آسیب دیدن آنان است.

وی اظهار کرد: والدین می‌توانند از طریق فضای مجازی و برخی سایت‌های آموزشی نسبت به یادگیری و ارتقای سواد سایبری خود اقدام کنند و از کودکان خود در فضای مجازی همانند فضای حقیقی محافظت کنند. والدین باید به کودکان بیاموزند در صورت مشاهده هرگونه محتوا یا رفتار آزار دهنده در فضای مجازی، فوراً و بدون ترس موضوع را به والدین خود گزارش دهند.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه برای جلوگیری از آسیب‌های جسمی، روحی و روانی، والدین باید بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی نظارت داشته باشند پایتخت توضیح داد: برقراری و حفظ رابطه عاطفی عمیق و مؤثر با فرزندان در محیط خانواده، تقویت خود کنترلی با توجه فرزندان به معنویت و ارتقای دانش و آگاهی سایبری آنان، کنترل و نظارت والدین بر فعالیت مجازی فرزندان و همراهی با آنان در محیط‌های آنلاین از راهکار‌های فرزند پروری در عصر دیجیتال است.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به راهکار‌های حفاظت از کودکان در شبکه‌های اجتماعی بیان داشت: قابلیت احراز هویت دو عاملی را برای حساب کاربری کودک درشبکه‌های اجتماعی فعال کنید، امکان افزودن ناخواسته حساب کاربری کودک را به گروه‌ها و کانال‌های شبکه اجتماعی غیرفعال کنید، از دوستان مجازی کودک شناخت کاملی داشته و بر فعالیت وی نظارت داشته باشید، به کودکان آموزش دهید بدون اطلاع والدین اقدام به انتشار اطلاعات خود و خانواده نکنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه والدین تنظیمات امنیتی را فعال و حتماً بر فعالیت کودکان نظارت داشته و مراقب ارسال تصاویر باشند گفت: به کودکان و فرزندان خود بیاموزید که هرگز اطلاعات شخصی نظیر آدرس، شماره تلفن و یا سایر اطلاعات مانند تصاویر خانوادگی را از طریق اینترنت برای افراد غریبه ارسال نکنند، چون در اینترنت هر کسی می‌تواند خود را شخص دیگری معرفی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: