کد خبر: ۴۰۶۰۹۷
۲۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰
0
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیش از ۱۴۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می کنند.

۱۵ درصد از دانشجویان شهریه‌پرداز خارجی‌ هستند

حسین قناعتی٬ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای ده دانشکده، ۱۶ بیمارستان آموزشی و ۱۰۹ مرکز تحقیقاتی است.

او گفت: این دانشگاه دارای ۱۳۲۹۱ مقاله بین المللی، ۵۴ دانشمند یک درصد دنیا و ۱۹۱۲ عضو هیئت علمی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: بیش از ۱۴۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می کنند و رتبه آن بر اساس رتبه بندی شانگ‌های بین ۴۰۱ تا ۵۰۰ است. در این دانشگاه بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: در حال حاضر پنج درصد از دانشجویان ایرانی شهریه پرداز در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستند و ۱۵ درصد از دانشجویان شهریه پرداز٬ دانشجویان خارجی هستند.

قناعتی اضافه کرد: دانشجویان بین المللی از کشورهایی مانند آمریکا، عمان٬ انگلیس، کنیا، گامبیا، فرانسه، بلژیک، تاجیکستان، قطر، سریلانکا، کره، لبنان، سوریه، دانمارک، سوئد، افغانستان، پاکستان، نیجریه و غنا آمده اند.

قناعتی تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی تهران بیش از ۱۸۰ محصول فناوری با تکنولوژی بالا و های‌تک تولید می‌شوند.

وی تاکید کرد: هزینه رشته پزشکی برای تحصیل برای دانشجویان خارجی حدود شش هزار دلار در سال است. داروسازی و ارشد سه هزار دلار در سال برایشان هزینه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: