صدور مجوز افزایش 11.000 میلیارد ریالی سرمایه بیمه البرز
کد خبر: ۴۰۶۱۱۳
۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
0
شرکت بیمه البرز مجوز افزایش ۱۱ هزار میلیارد ریالی سرمایه خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران دریافت کرد.

بورس به افزایش سرمایه بیمه البرز مجوز داد

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، شرکت بیمه البرز که با نماد البرز و سرمایه ۳۵٫۰۰۰ میلیارد ریال در بازار سرمایه کشور فعال است با هدف اصلاح ساختار مالی و ارتقای رتبه توانگری مالی، سرمایه خود را از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته و سایر اندوخته ها، ۱۱ هزار میلیارد ریال افزایش می‌دهد.

بر اساس این گزارش، ۴٫۹۰۰ میلیارد ریال از این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، ۴٫۱۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته و ۲٫۰۰۰ میلیارد ریال از محل سایر اندوخته‌ها تامین خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان بورس، در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه ۱۳۸۴)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بیمه البرز (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفته و مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده است بنابراین افزایش سرمایه یادشده با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع است.

در این افزایش سرمایه، ۱۱ میلیارد سهم یکهزار ریالی برای افزایش سرمایه ۱۱٫۰۰۰ میلیارد ریالی این شرکت منتشر خواهد شد.

سازمان بورس تاکید کرده است که مجمع عمومی فوق العاده می‌تواند با انجام افزایش سرمایه از مبلغ ۴۶،۰۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۷۰،۰۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته به مبلغ ۲۱،۵۰۰ میلیارد ریال و سایر اندوخته‌ها به مبلغ ۲،۵۰۰ میلیارد ریال موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدت دو سال به هیات مدیره تفویض کند تا هیات مدیره شرکت پس از أخذ مجوز از سازمان بورس و بیمه مرکزی نسبت به عملی کردن آن اقدام کند.

بر این اساس، شروع پذیره نویسی حداکثر تا ۶۰ روز از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود وعدم شروع پذیره نویسی در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز خواهد شد و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.

این گزارش حاکی است، طبق مادۀ ۲۱ قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، با هدف حصول اطمینان از رعایت مقررات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطلاعاتی است و به منزلۀ تأیید مزایا، تضمین سودآوری یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، از سوی سازمان نخواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: