کد خبر: ۴۰۶۱۲۵
۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
0
یک فعال سیاسی گفت: با برگزاری دادگاه اعضا و سران گروه تروریستی منافقین، می‌توان آن‌ها را در قالب قرارداد استرداد مجرمین به کشور بازگرداند.

چرا دادگاه منافقین برگزار می‌شود؟

محمدکاظم انبارلویی فعال سیاسی، درباره برگزاری نخستین جلسه دادگاه اعضا و سرکرده گروهک تروریست منافقین، اظهار کرد: منافقین یک گروه تروریستی هستند که در دهه ۶۰ با اعلام نبرد مسلحانه با ملت ایران، بیش از ۱۷ هزار ترور انجام دادند. رئیس جمهور، نخست وزیر و ۷۲ تن از مقامات کشور را با بمب‌گذاری به شهادت رساند. چهار تن از فق‌ها و معلمان اخلاق آیات مدنی، دستغیب، صدوقی و اشرفی اصفهانی را به شهادت رساندند و مردم عادی کوچه و بازار را به جرم حزب اللهی بودن ترور کردند.

وی ادامه داد: آن‌ها با آغاز جنگ تحمیلی به عراق رفته و در کنار صدام و در برابر رزمندگان ما قرار گرفتند. در سرکوب شیعیان و کرد‌های عراق به صدام کمک کردند و بعد از پذیرش آتش‌بس، هزاران نفر از آن‌ها با گمان اینکه کشور توان دفاع ندارد، از مرز خسروی با سلاح‌ها و تجهیزات صدام وارد کشور شدند، اما در عملیات مرصاد توسط رزمندگان اسلام به هلاکت رسیدند. بخشی از آن‌ها بعد از جنگ هم تحمیلی به پاریس رفتند و بخشی در عراق ماندند، ولی بعد از مرگ صدام به آلبانی کوچ کردند. آن‌ها در این مقطع با جاسوسی از تاسیسات هسته‌ای به کمک رژیم صهیونیستی رفته و عوامل آن‌ها در کشور توطئه و خرابکاری کردند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه منافقین یک گروه تروریستی تمام عیار هستند، تصریح کرد: منافقین از حمایت آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان برخوردارند، اما محاکمه آن‌ها فرصتی برای بازخوانی پرونده‌های جنایات و اقدامات تروریستی منافقین را فراهم می‌کند. این محاکمه به افکار عمومی داخل و خارج کشور یادآوری می‌کند که ایران بزرگ‌ترین قربانی تروریسم است و و نقض حقوق بشر در ایران نه توسط حکومت بلکه توسط یک گروه تروریستی رخ داده است. دنیا باید بفهمد حقوق بشر چگونه در ایران با ترور ۱۷ هزار نفر از مردم عادی نقض شده است.

انبارلویی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی در سال‌های گذشته از پیگیری حقوقی و قضایی اقدامات تروریستی منافقین غفلت کرده بود، گفت: شهادت هر یک از آحاد ملت ایران توسط این گروه تروریستی می‌توانست پرونده‌ای را علیه اعضای اصلی و تیم‌های عملیاتی منافقین را باز کند. حالا با برگزاری این دادگاه می‌توان این تروریست‌ها را در قالب قرارداد استرداد مجرمین به کشور بازگرداند. برگزاری دادگاه این افراد یک اقدام حقوقی و قضایی برای پیگیری حقوق ملت ایران است.

نخستین جلسه دادگاه اعضا و سرکرده گروهک تروریست منافقین امروز سه‌شنبه ۲۱ آذر برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: