کد خبر: ۴۰۶۱۳۴
۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰
0
وزرای خارجه ایران و ترکیه بر لزوم تداوم و توسعه رایزنی‌ها و تلاش‌های دیپلماتیک در عرصه بین‌المللی برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

تاکید ایران و ترکیه بر اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای توقف جنگ در غزه

حسین امیرعبداللهیان و هاکان فیدان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه دوشنبه شب در گفت وگوی تلفنی درباره برخی موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه و منطقه‌ای بویژه تداوم جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه غربی تبادل نظر و رایزنی کردند.

عبداللهیان در این تماس بر اهمیت تعمیق و توسعه بیش از پیش روابط دوجانبه ایران و ترکیه و نیز اهمیت دیدار آتی رؤسای جمهور دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی تمام عیار آمریکا از رژیم صهیونیستی را موجب ادامه جنایات صهیونیست‌ها علیه ساکنان غزه و کرانه غربی فلسطین دانست و بر لزوم تلاش حداکثری برای توقف این جنایات و توقف نسل کشی در باریکه غزه از طریق ابتکار عمل‌ها و تلاش‌های دیپلماتیک و همچنین امدادرسانی فوری به فلسطینیان و تسکین آلام آنان تاکید کرد.

هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه نیز با اشاره به برگزاری هشتمین نشست عالیرتبه میان ایران و ترکیه در آینده‌ای نزدیک و با تقدیر از تلاش‌های دیپلماتیک کشورمان بمنظور برقراری آتش بس در جنگ علیه غزه، فلسطین را موضوع محوری کنونی جهان اسلام برشمرد.

وزرای امور خارجه ایران و ترکیه همچنین در این گفت گوی تلفنی بر لزوم تداوم و توسعه رایزنی‌ها و تلاش‌های دیپلماتیک در عرصه منطقه‌ای و بین المللی برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای پذیرش آتش بس و توقف جنگ در غزه تاکید کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: