کد خبر: ۴۰۶۱۴۲
۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
0
جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی به ویژه از کشورهای هدف مناطق آزاد ایران از جمله کشور هندوستان یکی از اصلی ترین محورهای سفر حجت اله عبدالملکی به این کشور است.

حضور هندی‌ها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران

در اولین روز سفر مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران به هندوستان، دیدار با سفیر ایران در این کشور در برنامه قرار گرفته بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند در این دیدار ضمن استقبال از برنامه‌های دنبال شده از سوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای جذب سرمایه‌های جدید خارجی به ویژه معرفی فرصت‌های جدید به سرمایه‌گذاران هندی؛ تاکید کرد که در این راه دستگاه دیپلماسی مشارکت خواهد کرد و برای تبیین برنامه‌های مناطق آزاد تلاش می‌کند.


ایرج الهی ادامه داد: مناطق آزاد ایران دارای موقعیت‌های خوب استراتژیک و امتیازات قانونی و قابلیت‌های ویژه‌ای هستند که در صورت معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری، هندی‌ها علاقمند به سرمایه گذاری در این مناطق هستند. سرمایه گذاران هندی استقبال بالایی برای حضور در این مناطق خواهند داشت.

در این دیدار حجت الله عبدالملکی هم اعلام کرد در این سفر یک هزار بسته سرمایه گذاری به ارزش ۲۰ میلیارد یورو برای ارائه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی آماده شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: