کد خبر: ۴۰۶۱۵۹
۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
0
مقامات دولتی چین اعلام کردند معافیت‌های مالیاتی برای بیش از ۹۰ درصد وسایل نقلیه برقی با هدف رشد فروش این خودرو‌ها باقی خواهد ماند.

معافیت‌های مالیاتی چین برای خودرو‌های برقی

به گفته وزارت صنعت چین بیش از ۹۰ درصد از مدل‌های خودرو‌های انرژی پاک فعلی چین طبق الزامات فنی جدید معافیت‌های مالیاتی دریافت خواهند کرد.

برای واجد شرایط بودن این معافیت‌های مالیاتی برای خودرو‌هایی که از سال ۲۰۲۴ خریداری میشوند خودرو‌های تمام برقی باید در هر بار شارژ امکان رانندگی حداقل ۲۰۰ کیلومتر را داشته باشند. خودرو‌های هیبریدی نیز باید حداقل ۴۳ کیلومتر را با انرژی برق طی کنند.

مقررات جدید چین به خودرو‌های برقی با قابلیت تعویض باتری اجازه می‌دهد واجد شرایط معافیت مالیاتی باشند.

در ماه ژوئن نیز چین از یک بسته معافیت مالیاتی ۵۲۰ میلیارد یوان (۷۲.۴۱ میلیارد دلاری) برای خودرو‌های برقی و سایر خودرو‌های سبز رونمایی کرد که طی ۴ سال اجرایی خواهد شد و بزرگترین معافیت مالیاتی در صنعت خودرو‌های برقی محسوب می‌شود، زیرا چین به دنبال افزایش رشد فروش خودرو‌های برقی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: