کد خبر: ۴۰۶۱۷۹
۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
0
مدیر امور اعتبارات بانک شهر از رشد چشمگیر شاخص‌های عملکردی این بانک در پرداخت تسهیلات خبر داد و گفت: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، فرزندآوری و اشتغالزایی نسبت به پایان سال ۱۴۰۱ در بانک شهر بیش از ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

رشد چشمگیر شاخص‌های عملکردی بانک شهر در پرداخت تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و اشتغالزایی

به نقل از روابط عمومی بانک شهر، ایمان امینی پور با اشاره به اینکه بانک شهر به عنوان بانکی محبوب و مشتری مدار در شبکه بانکی در حوزه جذب منابع و نیز پرداخت تسهیلات رشد قابل توجهی را تجربه کرده است، گفت: تسهیلات پرداختی از سوی شعب این بانک در سراسر کشور؛ بیشتر برای تسریع و تکمیل پروژه‌های شهری، کمک به جوانان در تشکیل بنیان خانواده و حمایت آنان در کاهش هزینه‌های معیشتی، حمایت از جوان سازی جمعیت و فرزندآوری، راه اندازی و توسعه واحد‌های تولیدی، کمک به فعالان اقتصادی و… هزینه شده است.

امینی پور با اشاره به پرداخت ۳ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در بازه زمانی شش ماهه اول سال جاری، افزود: شعب بانک شهر خود را موظف به پرداخت تسهیلات ازدواج در چارچوب قوانین و مقررات می‌دانند و طی سال جاری از هیچ کمکی برای بهره مندی متقاضیان از این تسهیلات دریغ نکرده اند.

وی با بیان اینکه حمایت و کمک به تشکیل خانواده در میان جوانان به عنوان اقدامی مهم و در راستای توجه به مسئولیت اجتماعی بانک شهر تعریف شده است، گفت: ۳ هزار و ۶۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری از سوی شعب بانک پرداخت شده است.

امینی پور با اشاره به پرداخت حدود ۴ هزار فقره تسهیلات برای تامین ودیعه مسکن و ۵ هزار و ۴۰۰ فقره تسهلات قرض الحسنه اشتغال زایی، تاکید کرد: تامین مالی شهرداری‌های کشور جهت تسریع و تکمیل پروژه‌های شهری با استفاده از ابزار‌های نوین نظیر برات کارت شهر، پرداخت تسهیلات خرد به شهروندان در سراسر کشور، تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحد‌های تولیدی و تخصیص سهم بیشتر از مصارف بانکی به بخش تولید، اعطای تسهیلات در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکسی‌های فرسوده در شهر شیراز، تامین مالی پروژه تجهیز خط ۶ متروی تهران و انعقاد تفاهم نامه با سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در راستای کاهش مصرف سوخت از طریق نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری فرسوده به منظور کاهش انتشار آلاینده‌های محیط زیست و بهبود کیفیت هوای شهر‌ها و توسعه حمل و نقل عمومی تنها بخش کوچکی از اقدامات بانک شهر در حوزه پرداخت تسهیلات بوده است.

وی همچنین از حمایت بانک شهر برای ۵ پروژه مرتبط با وزارت راه و شهرسازی بر اساس ماده ۵۶ قانون الحاق و سازوکار بند (ز) تبصره ۴ قانون بودجه کشور و در راستای کاهش خسارات جانی و مالی در جاده ها، کاهش بار ترافیک مسیر‌های مواصلاتی و افزایش ضریب ایمنی راه‌های کشور خبر داد و افزود: بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای پروژه احداث بزرگراه‌ها در استان‌های مختلف از جمله محور پل تکاور- ابتهاج در جاده هراز، کمربندی شرقی شیراز، گذر شرقی اصفهان در نظر گرفته شده است.

مدیر امور اعتبارات بانک شهر گفت: بانک شهر در شش ماهه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، توانسته است رشد ۸۲ درصدی کارمزد صدور و تمدید ضمانتنامه، رشد ۴۶ درصدی درآمد اعطای تسهیلات، رشد ۲۸ درصدی کارمزد گشایش اعتبارات اسنادی را تجربه کند.

امینی پور در پایان عنوان کرد: از جمله جدیدترین اقدامات مدیریت بانک شهر ورود به طرح‌های گردشگری بوده که در این راستا می‌توان به طرح تکمیل و تجهیز و افتتاح اولین هتل پنج ستاره در شهر قشم (هتل آراکتای قشم) و هتل سورنای شیراز اشاره کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: