کد خبر: ۴۰۶۱۹۹
۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۰
0
دبیر کانون پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به چالش تامین کنجاله سویا و عدم صرفه اقتصادی فروش مرغ با قیمت دستوری، مرغداران تمایلی به تولید ندارند.

مرغداران تمایلی به جوجه‌ریزی ندارند

پرویز فروغی گفت: مدت هاست مرغداران با چالش تامین نهاده روبرو هستند که همین امر منجر به کاهش تولید شده است.

به گفته او، در شرایط کنونی مرغداران به سبب مشکلات تامین نهاده و کاهش کیفیت جوجه توان تولید ندارند که در نهایت این امر منتج به فعالیت واحد‌ها با یک سوم ظرفیت شده است.

فروغی با بیان اینکه قیمت مصوب فعلی جوابگوی هزینه‌های تولید نیست، افزود: هم اکنون قیمت تمام شده مرغ بالای ۶۰ هزار تومان است که با این وضع چطور می‌توان انتظار داشت که مرغدار با نرخ مصوب ۵۲ هزار تومان عرضه کند.

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه مرغداران رغبتی به جوجه ریزی ندارند، گفت: بنابر آمار طی ماه‌های اخیر ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحد‌ها صورت می‌گرفت، اما اکنون تولید کاهش یافته است.

او نرخ کنونی هرکیلو مرغ زنده را ۵۷ تا ۵۸ هزارتومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون مرغداران کمتر از قیمت تمام شده و سود متعارف مرغ تولیدی خود را عرضه می‌کنند که براین اساس تمایلی به تولید ندارند.

فروغی گفت: با بهبود وضعیت نهاده‌های دامی و اصلاح قیمت دستوری، مشکلی در تولید و عرضه مرغ نخواهیم داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: