کد خبر: ۴۰۶۲۰۹
۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
0
شهردار منطقه ۱۵ از اجرای مانور ویژه در محله شوش خبر داد و گفت: طی روز‌های گذشته حدود ۶۰ نفر از فروشندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر دستگیر شده‌اند.

اجرای مانور ویژه در شوش و پلمب ۸ پلاک قرمز/ مهر و موم ۲۵ خانه دودی و دستگیری ۶۰ نفر

شهردار منطقه ۱۵ از اجرای مانور ویژه در محله شوش خبر داد و گفت: طی روز‌های گذشته، ۸ پلاک قرمز و خطرآفرین در این محله پلمب و حدود ۶۰ نفر از فروشندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر در این مانور دستگیر شدند.

محمد شیری در این مورد افزود: با همراهی و مشارکت محمدحسین جعفری معاون دادستان تهران، سردار محمد گودرزی معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سرهنگ علی قاسم پور رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، سرهنگ نادری سر کلانتر هفتم، سرهنگ بهرامی سر کلانتر ششم، سرهنگ باباپور رئیس پلیس مواد مخدر تهران، سرهنگ محمدپور جانشین یگان امداد پایتخت، سرهنگ گودرزی رئیس کلانتری ۱۵۹، سرهنگ دهقان رئیس پلیس مواد مخدر پایگاه هفتم و گودرزی شهردار ناحیه یک نسبت به پلمب ۸ پلاک قرمز و تخریب بنا‌های غیرمجاز این پلاک‌ها اقدام شد.

شهردار منطقه ۱۵ با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه گفت: منطقه ۱۵ یکی از وسیع‌ترین مناطق سطح شهر تهران است که به لحاظ تمرکز اصنافی نظیر اوراقچی‌های محدوده شوش و صنوف وابسته به ضایعات، محل مناسبی جهت استقرار و بیتوته افراد کارتن خواب و معتادان متجاهر است. این مانور ویژه با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان و درخواست‌های متعدد آن‌ها اجرایی شد که قطعا در کاهش آسیب‌های احتمالی متاثر از وجود خانه‌های پلاک قرمز تاثیرگذار خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه این اقدامات به طور مستمر و هفتگی در حال اجراست، به مالکان این خانه‌ها هم هشدار داد که برای تعیین تکلیف املاک خود مراجعه کنند و گفت: البته که ما در این خانه‌ها را بسته و دیوارکشی و انشعابات آن‌ها را قطع کردیم تا محل تجمع خلافکاران نشود.

شیری در ادامه با تاکید بر همت منطقه بر حل معضل آسیب‌های اجتماعی، افزود: همچنین از ابتدای سال تعداد ۴۱ پلاک قرمز در محدوده ناحیه شناسایی شده بود که در مرحله اول تعداد ۱۳ پلاک آن اعمال قانون شد و اکنون طی این مانور ویژه ۸ پلاک دیگر پلمب شد و در راستای اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر، ۲۵ خانه دودی نیز با همکاری دستگاه قضایی و انتظامی در نواحی یک و دو مهر و موم شده است.

وی با اشاره به اینکه این مانور با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان و پیگیری درخواست‌های آنان اجرایی شده است، اظهار کرد: معضل خانه‌های پلاک قرمز در سطح محدوده به صورت جدی دنبال می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، سردار گودرزی معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز با اشاره به اینکه از ابتدای سال به همت شهردار منطقه اقدامات مستمری برای پاکسازی محدوده شوش از معتادان متجاهر آغاز شده و همچنان ادامه دارد، افزود: با همکاری دستگاه قضایی و شهرداری توانستیم مکان‌های پنهان را شناسایی و در همین راستا، طی روز‌های گذشته ۸ پلاک قرمز را در این محله پلمب کرده‌ایم و مناطق شوش و اتابک دیگر مکان امنی برای معتادین، سوداگران و فروشندگان مواد مخدر نخواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: