کد خبر: ۴۰۶۲۱۱
۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
0
با ابلاغ علی سلاجقه، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، پژوهشکده محیط زیست، هاب علمی تغییر اقلیم در کشور شد.

پژوهشکده محیط زیست مرکز علمی تغییر اقلیم کشور شد

انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و به تبع آن گرمایش (ذوب شدن) جهانی باعث بروز پدیده تغییر اقلیم شده است. مطالعات جامع صورت گرفته در پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار که در تعامل با مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست تکمیل گردیده است نشان داد که ۱۹ حوزه مختلف از پدیده تغییر اقلیم متاثر هستند. بگونه‌ای که تغییر اقلیم تاثیر بسزایی بر کلیه ابعاد سیستم‌های اجتماعی- اکولوژیکی می‌گذارد.

این بخش‌ها شامل بخش‌های آب، کاربری اراضی، تغییر کاربری اراضی و جنگلداری، محیط‌زیست، پسماند، مناطق ساحلی، انرژی، حمل و نقل، ساختمان، صنعت، کشاورزی، سلامت و بهداشت، گردشگری، اقتصاد، توسعه اجتماعی، شهری، روستایی، عمومی و مالی می‌باشد.

این پیشنهاد مورد موافقت مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم و ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت و از سوی معاونت ریاست جمهور و ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست به این پژوهشکده ابلاغ شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: