کد خبر: ۴۰۶۲۲۳
۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
0
برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، در چهار استان آذربایجان شرقی، سمنان، خراسان رضوی و فارس، کلید خورد.

برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای کلید خورد

با تاکید و حمایت مستقیم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تخصیص بودجه مورد نیاز، جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای ۱۴۰۲، دی‌ماه برگزار خواهند شد.

چهار استان آذربایجان شرقی، سمنان، خراسان رضوی و فارس، امسال میزبانی جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای را برعهده گرفته‌اند که با هماهنگی‌های لازم و حمایت اداره‌کل هنر‌های نمایشی، مقدمات برگزاری این رویداد صورت گرفته است.

جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، سال گذشته با درخواست هنرمندان، تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت معاون هنری و تلاش اداره‌کل هنر‌های نمایشی، پس از هفت سال وقفه، برگزاری خود را از سر گرفتند.

با پایان یافتن ۳۲ جشنواره تئاتر استانی امسال و معرفی آثار برگزیده، اهالی هنر‌های نمایشی، در مطالبه‌ای به‌حق، خواستار برگزاری باشکوه‌تر جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای شدند که با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تخصیص بودجه مورد نیاز، راه تحقق این امر مهم باز شد.

باتوجه به گنجانده شدن تئاتر خیابانی در جشنواره‌های استانی ۱۴۰۲، هنرمندان این عرصه برای نخستین‌بار در جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای حضور خواهند یافت. آثار برتر خیابانی و صحنه‌ای جشنواره‌های منطقه‌ای، به چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه خواهند یافت.

اطلاعات تکمیلی و جزئیات برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، به‌زودی منتشر خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: