کد خبر: ۴۰۶۲۲۷
۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
0
بانک دی به دلیل افزایش زیان انباشته و عدم توانایی در خروج از ماده ۱۴۷ قانون تجارت بعد از حدود ۱۱ سال از بازار دوم فرابورس، حذف و آماده انتقال به یکی از تابلوهای پرریسک شد!!!

پرجمعیت ترین بانک فرابورس لغو پذیرش شد

بانک دی درحالی از سال 89 توسط بنیاد شهید تاسیس و از مهر 91 وارد فرابورس شده که بعد از حدود 11 سال از فهرست شرکت های حاضر در بازار دوم فرابورس، حذف و آماده انتقال به یکی از تابلوهای پرریسک، قرمز ، نارنجی یا زرد شد.


بانک دی با سرمایه 1.35 هزار میلیارد تومانی یکی از بانک های زیانده بود و در صورت های مالی سال گذشته بیش از 5.6 هزار میلیارد تومان زیان شناسایی کرده بود و طی سال های اخیر قادر به خروج از زیان انباشته نشد که آخرین رقم آن بیش از 17.2 هزار میلیارد تومان بود.


به همین دلیل طبق ماده 42 دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس به علت شمول ماده 141 قانون تجارت از فهرست شرکت های فرابورس لغو شد.


همچنین طبق نامه 9 آبان علیرضا قیطاسی مدیرعامل بانک دی به سازمان بورس، علت اصلی افزایش زیان خالص بانک در صورت های مالی حسابرسی نشده میان دوره ای منتهی به 31 شهریور مربوط به شناسایی هزینه های مالی ناشی از اضافه برداشت از حساب جاری بانک مرکزی برای اصلاح ترکیب سپرده های گران قیمت و جذب منابع ارزان قیمت بود.

 

بیشتر بخوانید: سایه بانک دی بر سر ازدواج و فرزندآوری


"دی" که به دلیل حضور خانواده های شهدا در ترکیب سهامداری با حدود 930 هزار نفر، یکی از پرجمعیت ترین شرکت ها بشمار می رود، مهر سال جاری به استناد ابلاغیه دوم شهریور بانک مرکزی، وعده داده بود برنامه گام های خروج از وضعیت فعلی ظرف مدت دو سال با نظارت کامل مقام ناظر را ارایه و نتایج اقدامات بصورت ماهانه را گزارش کند و تمهیداتی جهت اجرای برنامه اصلاحی پیاده سازی کند.


با این اوصاف باید منتظر واکنش های بعدی لغو پذیرش بانک دی از فرابورس و تعیین تابلو و جایگاه بعدی این بانک در بازار سهام و همچنین توضیحات احتمالی مدیران و مسئولان بنیاد شهید و... بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: