کد خبر: ۴۰۶۲۶۴
۲۵ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
0
فروش جهانی خودروهای برقی در ماه نوامبر به رکورد جدیدی رسید و این پیش بینی وجود دارد با توجه به رشد شتابان این خودورها، مدل‌های بهتر و ارزان‌تری طی دو تا سه سال آینده وارد بازار شود.

سایپا

به نقل از ایسنا، فروش جهانی خودرو‌های الکتریکی باتری دار و پلاگین هیبریدی نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است، زیرا رشد قوی در آمریکای شمالی و چین فروش کمتر در اروپا را جبران کرده است. فروش این خودرو‌ها به رکورد ماهانه ۱.۴ میلیون دستگاه رسید که از ۱.۱ میلیون دستگاه در نوامبر ۲۰۲۲ افزایش داشت.

کارشناسان اظهار کردند که با وجود احساسات منفی زیاد در بازار، فروش همچنان به افزایش خود ادامه داده است و انتظار می‌رود که در ماه دسامبر نیز قوی باقی بماند.

برخی از خودروسازان پس از سال‌ها رشد شتابان نگران هستند که فروش خودرو‌های الکتریکی در اروپا و جا‌های دیگر به سمت کاهش تقاضا پیش برود، زیرا رانندگان منتظر مدل‌های بهتر و ارزان‌تر هستند که دو تا سه سال آینده در راه است.

طبق گزارش رویترز، کارشناسان افزودند که خودرو‌های باتری دار در سطح جهانی ۷۰ درصد از فروش و خودرو‌های پلاگین هیبریدی ۳۰ درصد در ماه نوامبر را شامل شدند. چین ۲۵ درصد افزایش فروش داشته و ۴۳ درصد در ایالات متحده و کانادا رشد داشته است، در حالی که اروپا شاهد کاهش فروش ۳ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۲۲ بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: