کد خبر: ۴۰۶۲۸۴
۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
0
تحلیلگر بازار سرمایه گفت: احتمالا با در نظر گرفتن کف ۲.۱۵۰.۰۰۰ شاخص کل می‌تواند روند صعودی خود را ادامه دهد که هدف اول میان مدت محدود ۲.۳۰۰.۰۰۰ واحد، پیش بینی می‌شود.

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟

علی ملک لی تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته با عدد دو میلیون و ۱۷۰ هزار واحد شروع به کار کرد و در پایان هفته و کاهش حدود ۰.۶ درصدی، به عدد دو میلیون و ۱۵۸ هزار واحد رسید تا هفته‌ای آرام و تقریبا بدون تغییر در بورس تهران رقم بخورد.

او در ادامه اظهار کرد: با توجه به حرکت بسیار خوب و مثبت شاخص در هفته‌های گذشته و شکست محدوده مهم ۲.۱۵۰.۰۰۰ واحد، برای تثبیت و ادامه روند صعودی، شاخص کل نیاز به کمی استراحت و اصطلاحا دست به دست شدن سهام داشت که این مورد در هفته گذشته انجام شد. احتمالا با در نظر گرفتن کف ۲.۱۵۰.۰۰۰ شاخص کل می‌تواند روند صعودی خود را ادامه دهد که هدف اول میان مدت محدود ۲.۳۰۰.۰۰۰ واحد، پیش بینی می‌شود.

ملک لی در خصوص روند شاخص کل هم وزن هم می‌گوید: شاخص کل هم وزن که نماگر بهتری از وضعیت بورس تهران است وضعیتی بهتری از شاخص کل داشت. این شاخص در روز اول کاری هفته گذشته با عدد ۷۴۷ هزار واحد شروع به کار کرد و پس از افزایش حدود ۰.۵ درصدی، در پایان هفته به عدد ۷۵۲ هزار واحد رسید.

این تحلیلگر بازار سرمایه بیان کرد: شرایط کلی این شاخص نیز همانند شاخص کل است و پیش بینی می‌شود پس از کمی درجا زدن، به روند صعودی خود ادامه دهد. هدف اول میان مدت این شاخص نیز محدوده ۸۰۰ هزار واحد پیش بینی می‌شود.

 

شاخص کل

 

شاخص کل هم وزن

شایان ذکر است دیدگاه‌های فوق صرفا تکنیکال بوده و عوامل و اخبار زیادی مانند مناسبات سیاسی و تصمیمات اقتصادی، می‌تواند بر روند این شاخص‌ها تاثیر بگذارد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: