کد خبر: ۴۰۶۲۸۹
۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
0
مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی گفت: بنابر آمار سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن شکر در بین خانوار مصرف می‌شود.

مصرف سالانه حدود ۵۰۰ هزار تن شکر در بین خانوار

پیمان حصادی با بیان اینکه سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن نیاز به واردات شکر در کشور وجود دارد، گفت: کشت پاییزه چغندرقند می‌تواند ما را به خودکفایی در تولید شکر برساند.

به گفته او، با برنامه‌های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی شرایط برای خودکفایی در تولید شکر مهیا شده است.

مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: با بهره گیری در کشت پاییزه با بیش از ۵ میلیون تن چغندر قند می‌توان به خودکفایی در تولید این محصول دست یافت.

او ادامه داد: برای تحقق خودکفایی ضروری است یارانه، تسهیلات ویژه، توسعه مکانیزاسیون، ادامه کشت قراردادی، اختصاص ارز واردات شکر به تولیدات داخلی و قیمت گذاری دستوری چغندر قند به نفع کشاورزان اجرا و عملی شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد تولید شکر کشور از چغندر قند مابقی از نیشکر استحصال می‌شود، افزود: اکنون سطح قابل برداشت نیشکر ۸۰ تا ۹۰هزار هکتار است.

مجری طرح گیاهان قندی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طی سال‌های اخیر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید می‌شود که طبق آمار ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن در خانوار، در نوشابه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن، صنوف ۶۰۰ هزار تن و در شیرینی و شکلات ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تن مصرف می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: