کد خبر: ۴۰۶۳۳۲
۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
0
آمار بهره‌برداری از سد‌های مخزنی کشور تا ۲۱ آذر نشان می‌دهد میزان پرشدگی حجم آب موجود در مخازن سدها به ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

۶۰ درصد مخازن سد‌های کشور خالی است

میزان ورودی مخازن کل کشور از ابتدای سال آبی تا ۲۱ آذر معادل سه میلیارد و ۸۴۰ میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون مترمکعب بوده هفت درصد رشد داشته است.

همچنین میزان کل خروجی سد‌های کشور نیز نسبت به سال قبل با ۲۲ درصد افزایش مواجه بوده است.

وضعیت برخی از سد‌های مهم کشور بیانگر این است که پرشدگی کمتر از ۱۰ درصد است، به‌طوری‌که سد دوستی و سد طرق استان خراسان رضوی به ترتیب ۶ و ۱۰ درصد، سد رودبال داراب استان فارس یک درصد، چاه‌نیمه‌ها استان سیستان و بلوچستان سه درصد، سد تنگوئیه سیرجان استان کرمان ۹ درصد، سد ساوه استان مرکزی هفت درصد پر هستند.

همچنین ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور معادل ۳۴.۵میلیمتر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۵۰.۳ میلیمتر) ۳۱ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۳۷.۲میلیمتر) هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: