کد خبر: ۴۰۶۳۷۰
۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۰
0
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران یک چهار راه ترانزیتی است که می‌تواند با تکمیل تجهیزات نقش خود را در منطقه تقویت کند.

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران یک چهارراه ترانزیتی است که با توجه به موقعیت استراتژیک و ظرفیت‌های بالای ترانزیتی می‌تواند با تکمیل تجهیزات در حوزه‌های نرم‌افزار و سخت‌افزاری، نقش خود را در منطقه تقویت کند.

هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد.

شهریار افندی زاده، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: ۸۵ شرکت دانش بنیان در این نمایشگاه شرکت کردند و از امروز آغاز شده و تا ۲۹ آذر ادامه دارد.

به گفته وی امروز بحث حمل و نقل به دلیل آنکه زیرساخت مسائل اقتصادی است بسیار حائز اهمیت بوده و حمل و نقل با تمامی اقشار مردم در ارتباط است و آگاهی از نیاز‌های حمل و نقل و استفاده از تکنولوژی‌ها برای برطرف کردن نیاز‌ها تاثیر زیادی بر زندگی مردم دارد.

او افزود: ایران با توجه به اینکه نیاز به حمل ونقل دارد باید از فرصت ایجاد شده در حوزه حمل و نقل استفاده کامل کند و با تلاش شما دست‌اندرکاران در حوزه حمل و نقل از این فرصت‌ها استفاده کند. کریدور‌های ترانزیتی در کشور بسیار حائز اهمیت است چراکه مسائل اقتصادی به مسائل ترانزیت و مسائل بین المللی گره خورده است. حمل و نقل و لجستیک با یکدیگر در ارتباط است و لجستیک به عنوان مراکز توزیع کالا به شمار می‌رود و بهره وری در سیستم توزیع را افزایش می‌دهد و به دنبال آن بحث کریدور‌های تجاری مطرح می‌شود.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران بین آسیا و اروپا قرار دارد و کریدور‌های ترانزیتی به عنوان زیربنا و زیرساخت کریدور‌های تجاری به شمار می‌رود بنابراین در حمل و نقل بحث کریدور‌های ترانزیتی حائز اهمیت است و ایران در تقاطع کریدور‌ها قرار گرفته است. در این نمایشگاه توجه بسیار زیادی به اتصال شبکه‌های مختلف جاده‌ای و پروژه‌های کلان است. در صنعت حمل و نقل باعث ایجاد تحول می‌شود و موجب ایجاد تعامل بین شرکت‌های دانش بنیان است.

افندی زاده همچنین گفت: ایران با ۲هزار و ۵۰۰ کیلومتر مرز آبی و ارتباط با ۱۳ کشور دارای مرز آبی و جاده‌ای است که این خود بسیار اهمیت دارد و امیدواریم بتوانیم از این طریق شاهد جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی باشیم. در این نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و سایر شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل، حاصل تلاش‌های خود را در زمینه مصالح، زیرساخت‌ها، تجهیزات و ماشین آلات به نمایش می‌گذارند.

افندی‌زاده با تأکید بر اینکه امروز در زمینه‌های زیرساختی و نرم افزاری در حوزه حمل‌و نقل نیاز به تحول و نوآوری داریم، تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان در چند سال اخیر در این زمینه تلاش کرده‌اند و آخرین فناوری‌های خود را در این نمایشگاه ارائه می‌کنند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی یکی دیگر از حوزه‌های ارائه خدمات و محصولات در هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته را محصولات صنعتی مورد استفاده در حوزه راهداری و راه‌سازی دانست که باید استاندارد آن‌ها تضمین شده و بازار آن‌ها فراهم شود. نیاز‌های بخش دولتی در حوزه حمل و نقل در این نمایشگاه مطرح می‌شود تا شرکت‌های دانش بنیان بتوانند راهکار‌های مؤثر و ظرفیت‌های خود را برای پاسخ‌گویی به این نیاز‌ها ارائه دهند.

افندی‌زاده مهم‌ترین هدف این نمایشگاه را تبادل افکار در خصوص نیاز‌ها و توانمندی‌ها دانست و گفت: باید محافلی برای ارائه ایده‌ها و توانمندی‌های نخبگان فراهم شود و این نمایشگاه با برگزاری کارگاه‌های تخصصی این بستر را فراهم می‌کند. برپایی میز خدمت توسط شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته وزارت راه و شهرسازی به منظور تعامل با مردم از دیگر امکانات خوب این نمایشگاه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: