کد خبر: ۴۰۶۳۹۲
۰۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۰
0
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: سامانه آبیاری هوشمند با استفاده از هوش مصنوعی، ضمن کاهش مصرف آب باعث افزایش بهره‌وری مزارع می‌شود.

تسهیل آبیاری محصولات با ساخت سامانه آبیاری هوشمند

حسینی، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: سامانه آبیاری هوشمند باتوجه به نیاز آبی محصول، اطلاعات سامانه‌های هواشناسی ملی (محلی) و با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده از سطح مزارع در خصوص زمان و میزان آبیاری تصمیم گیری می‌کند.

او درباره مزایای و معایب این محصول بیان کرد: این سامانه با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته اتوماسیون و هوش مصنوعی، ضمن کاهش مصرف آب باعث افزایش بهره‌وری مزارع می‌شود که از جمله مزایای این محصول است، اما عدم اعتماد لازم کشاورزان به فناوری‌های نوین را می‌توان مهم‌ترین عیب دانست که در این خصوص باید فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد چرا که استفاده از محصولات فناورانه و دانش‌بنیان در صنعت کشاورزی نیاز به فرهنگ سازی دارد.

سامانه آبیاری هوشمند

حسینی درباره نمونه‌های مشابه محصول در خارج و داخل کشور گفت: این محصول نمونه‌های مشابه دارد و سامانه‌های متعددی در دنیا برای اتوماسیون و هوشمندسازی کشاورزی توسعه پیدا کرده‌اند، اما این سامانه ضمن تناسب با نیاز‌های داخلی، با ارائه خدمات پشتیبانی در محل کشاورزان و گرفتن بازخورد از آنان بروزرسانی می‌شود همچنین لازم به ذکر است که صفر تا صد محصول تولید داخل و ایرانی است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره حمایت‌های صورت گرفته از دانش‌بنیان‌ها اظهار کرد: در قرارداد‌های دولتی که از محصولات دانش‌بنیان استفاده می‌شود، معافیت بیمه‌ای تعلق می‌گیرد بنابراین ارائه قیمت رقابتی‌تر امکان پذیر بوده و شانس برنده شدن بیش‌تر می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: