کد خبر: ۴۰۶۴۲۳
۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
0
شماره «شبا» در انتقال وجه بین‌بانکی پایا و ساتنا نیازی ضروری و در انتقال وجه با مبالغ بالا مورد استفاده قرار می گیرد و مشتریان بانک ملی ایران می توانند از طریق سایت رسمی این بانک، شماره شبای خود را به راحتی و به صورت غیرحضوری دریافت کنند.

روش دریافت شماره شبا حساب های بانک ملی ایران برای مشتریان

به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، شبا یا شماره حساب بانکی ایران به منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بین المللی بانک‌های کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ISO ۱۳۶۱۶ تعریف و تبیین شده است و در تمام سامانه‌های پرداخت بین بانکی منحصراً از این نوع شماره حساب استفاده می‌شود.

«شبا» یک کد ۲۶ کاراکتری و مستقل از نظام شماره گذاری داخلی هریک از بانک هاست، اما در محاسبه «شبا» از شماره حساب مربوط به نظام شماره گذاری داخلی بانک‌ها استفاده می‌شود و هر شماره حساب بانکی، قابل تبدیل به یک شماره حساب شبا است.

مشتریان بانکی علاوه بر انتقال وجه بین‌بانکی پایا و ساتنا، هنگام گرفتن ابزار‌های «دریافت پول» مانند دستگاه کارت‌خوان (POS) و یا درگاه اینترنتی نیز شماره شبا خود را نیاز دارند.

برای تبدیل شماره حساب بانکی ملی به شبا، تبدیل شماره حساب شبا به شماره حساب بانک ملی و دریافت شناسه شبا حساب‌های خزانه، دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها نزد بانک مرکزی می‌توانید روی لینک https://bmi.ir/fa/shaba/ کلیک کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: