قاضی دادگاه منافقین مطرح کرد؛
کد خبر: ۴۰۶۴۵۰
۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰
0
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین به صورت علنی برگزار شد.

عدم حضور متهمان در دادگاه مانع رسیدگی نیست

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، امروز سه‌شنبه ۲۸ آذر در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) به صورت علنی با تلاوت آیاتی از سوره نسا آغاز شد.

گفتی است در این جلسه دادگاه تعدادی از اعضای خانواده شهدای ترور از جمله خانواده شهید مخزن موسوی، فرزند شهید صیاد شیرازی، همسر شهید آقارجبی، خانواده شهید آقامیری، خواهر شهید میری، دختر شهید غلامعلی حاجی هاشم، همسر شهید مهدی ابراهیمی، پسر شهید احمد شفیعی، پسر شهید غلامرضا ثمرقندی، همسر شهید مصطفی رفعتی پور، دختر شهید محمد طباطبایی اعلاء، مادر شهید داود ارجمندی و محمد مهدی چیذری (جانباز ترور) و منیژه صفی یاری (جانباز ترور) حضور دارند.

کیفرخواست این پرونده در بیش از ۷۰۰ صفحه تنظیم شده است و در این دادگاه که به صورت علنی و با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار می‌شود علاوه بر اینکه جمعی از خانواده‌های قربانیان ترور نیز حضور دارند، شاهدان عینی جنایات هولناک تروریست‌های دهه ۶۰ نیز در دادگاه حاضر هستند.

تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین)، مسعود رجوی، مریم قجر عضدانلو (معروف به مریم رجوی)، مهدی ابریشمچی، زهره اخیانی، فهیمه اروانی، مهدی براعی، مژگان پارسیایی، زهرا مریخی آهنگر کلایی، محمد علی توحیدی خانیکی، علی خدایی صفت، مهدی خدایی صفت، عباسعلی داوری فیضی پور آذر، سید مجید سید المحدثین، صدیقه حسینی، محمد طریقت منفرد، مهوش سپهری، قدسی خرازیان، مهناز سلیمانیان، محسن سیاه کلاه، مریم فضل مشهدی، بهشته شادرو، ژیلا دیهیم، ابوالقاسم رضایی، حمیرا حجتی امامی، محمود عطایی کاریزی، گلنار جواهری ساعتچی، مهریان حاجی نژاد، مرتضی اسماعیلیان مارنانی، دولت نوروزی منجیلی، زهرا بخشایی، محمد حیاتی، نیکو خائفی اشکذری، عذرا علوی طالقانی، جمیله ابریشم چی، محمود قجر عضدانلو، بدری پورطباخ و محمد جواد قدیری مدرسی از متهمان حاضر در این پرونده هستند.

فرهاد الفت، رویا احمدی موسوی، بهزاد نظیری، فرشته یگانه، معصومه بلورچی، یاسر جهان نژادی، فائزه خیاط حصاری محمدی، صالح رجوی، محمد سادات خوانساری، پرنیان سرآمد، حکیمه سعادت نژاد، حمیده شاهرخی امیری، ثریا شهری، پروین صفایی، محمود فخارزاده، عشرت محبت کار، علیرضا معدنچی، عباس میناجی مقدم، حمیدرضا اسحاقی، علیرضا امام جمعه، اسدالله اوسطی، فاطمه آدرسی، مصطفی آسیفی، زهره بنی جمالی، محمود بنی هاشمی، اسدالله بهرامی، علیرضا بهرامی، عزیز اله پاک نژاد، مهرافروز پیکر نگار، مریم حاج خانیان، احمد حنیف نژاد، پرویز خزائی، حسین دادخواه و فاطمه داوران از دیگر متهمان حاضر در این پرونده هستند.

حسین ربوبی خبوشانی، سپیده ابراهیمی، بیژن رحیمی، آزاده رضایی، هادی روشن روانی، محمد سادات دربندی، فریدون سلیمی، عباس شاکری، سهیلا شعبانی، احمد شکرائی، سهیلا صادق، مهران صادق، طاهره ضیائی، کبری طهماسبی، رقیه عباسی، زهره عطریانفر، مهری علیقلی، مرتضی فخار، سید اسدالله فقیه دزفولی، ایرج فیض بوسجینی، پرویز کریمیان سیچانی، احمد گلپایگانی، فرید ماهوتچی حسینی، مهدی مددی الموسوی، سید محمود احمدی علون آبادی، سید جواد احمدی علون آبادی، اسماعیل مرتضایی، محمود معیری، رقیه ملک محمدی، حسن نظام الملکی، نسرین نظری علی آبادی، علی هادی زاده و الله کرم هوشنگی متهمان حاضر در این پرونده هستند.

در نخستین جلسه دادگاه که ۲۱ آذر برگزار شد، نماینده دادستان بخشی از کیفرخواست این پرونده را در دادگاه قرائت کرد. امروز و در دومین جلسه دادگاه نیز قرار است کیفرخواست متهمان ردیف ۵ تا ۳۰ این پرونده قرائت شود.

حجت الاسلام قاضی دهقانی در ابتدای جلسه با قرائت آیه ۵۸ سوره نساء دادگاه را آغاز کرد و اظهار داشت: قضاوت به عدالت و بازگرداندن امانات به صاحبانش نیکوترین چیزی است که خداوند بر آن‌ها توصیه می‌کند.

متهمان از حق دفاع خود برای تعیین وکیل استفاده کنند

قاضی دهقانی با تاکید بر اینکه این دادگاه با رعایت کامل اصول آیین دادرسی در حال برگزاری است، افزود: مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران هر که در خاک جمهوری اسلامی مرتکب جرم شود، حتی اگر بخشی از اقدامات مجرمانه مربوط به جمهوری اسلامی ایران باشد، جرم واقع شده در جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود و هر شخص ایرانی خارج از خاک کشور نیز مرتکب جرایم علیه امنیت ایران شود، طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران محاکمه می‌شود.

وی ادامه داد: صلاحیت رسیدگی دادگاه به اتهامات این گروه احراز شده و اعلام می‌کند که با تاکید بر اصل ۳۵ قانون اساسی مبنی بر انتخاب وکیل مدافع دادگستری برای طرفین در دادگاه، ابلاغیه دادگاه برای متهمان نامبرده شده در کیفرخواست به آدرس الکترونیکی آن‌ها برای حضور در جلسه دادگاه یا حضور وکیل ابلاغ شد، اما متهمان در مهلت مقرر قانونی وکیل معرفی نکردند.

قاضی دهقانی خاطر نشان کرد: متن این ابلاغیه در جراید کثیرالانتشار منتشر شده‌است و با توجه به عدم اعلام وکیل برای خود، دادگاه برای رعایت حقوق متهمان وکیل تسخیری تعیین کرده است؛ البته متهمان حتی پس از تعیین وکیل مدافع دادگستری تسخیری می‌توانند وکیل تعیین داشته باشند.

رئیس دادگاه تصریح کرد: عدم حضور متهمان در دادگاه مانع رسیدگی نیست و دادگاه با حضور وکلای تسخیری رسیدگی را ادامه می‌دهد.

جزئیات اتهامات زهره اخیانی متهم ردیف پنجم پرونده

پس از آن با دستور قاضی دادگاه، نماینده دادستان برای قرائت ادامه کیفرخواست در جایگاه قرار گرفت.

نماینده دادستان با توجه به اینکه در جلسه نخست دادگاه اتهامات چهار متهم ردیف اول را قرائت کرده بود، درباره اتهامات متهم ردیف پنجم اظهار داشت: متهم ردیف پنجم دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین زهره اخیانی فرزند محمدحسین متولد سال ۱۳۴۳ از شاهرود است که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۵۸ با عضویت در جنبش به‌اصطلاح ملی منافقین و مسئولیت دانش‌آموزان شهرستان شاهرود فعالیت خود را آغاز کرده و در سال ۱۳۶۰، مسئول تیم‌های عملیاتی دانش‌آموزی بوده که در همان سال نیز به همین اتهام دستگیر و پس از چند روز آزاد می‌شود.

نماینده دادستان اضافه کرد: متهم اخیانی از مسئولان اصلی گروهک در مقطع عراق و عضو شورای رهبری منافقین است که علاوه بر داشتن مسئولیت در بخش‌های مختلف شاخه نظامی تشکیلات در آن مقطع به‌عنوان یکی از مسئولان مرتبط با نیرو‌های آمریکایی نیز فعالیت داشته است؛ همچنین این متهم در به‌اصطلاح انتخابات سال ۱۳۸۴ گروهک تروریستی منافقین به مدت ۲ سال به‌عنوان مسئول اول تشکیلات انتخاب می‌شود.

وی ادامه داد: از جمله فعالیت‌های متهم اخیانی پیگیری راه‌اندازی تیم‌ها و واحد‌های مرزی در ماموریت‌ها و سلسله عملیات‌های تروریستی سال ۱۳۷۹ بوده و در حال حاضر نیز مسئول ستاد شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین است.

نماینده دادستان افزود: برخی از جداشدگان از منافقین اعطای پست نفر اولی تشکیلات به زهره اخیانی را به نوعی اعطای حق السکوت به وی در قبال مرگ مشکوک یا همان قتل همسرش یعنی علی نقی حدادی از مسئولان گروهک در فاز نظامی در مقطع عراق ارزیابی می‌کنند.

وی یادآور شد: در اوایل دهه‌ی ۷۰ هجری شمسی، علی نقی حدادی به‌دلیل تخطی از فرمان رجوی در انقلاب ایدئولوژیک، در حالی که مسئول یکی از دسته‌های شاخه نظامی منافقین بود، بازداشت و پس از چند روز شکنجه ادعا می‌شود که در زندان خودکشی کرد.

به گفته نماینده دادستان، زهره اخیانی متهم ردیف پنجم پرونده سرکردگان و اعضای گروهک تروریستی منافقین تحت تعقیب اینترپل و دارای اعلان قرمز است.

متهم ردیف ششم و آموزش خمپاره‌زنی به مناطق مسکونی و ادارات

نماینده دادستان در ادامه درباره اتهامات متهم ردیف ششم پرونده گفت: متهم ردیف ششم، فهیمه اروانی فرزند تقی است که نامبرده نیز در سال ۱۳۵۸ عضو این سازمان می‌شود و پس از مارکسیسم شدن گروهک به این موضوع اعتراض و برای مقطعی از این گروهک جدا می‌شود. وی پس از مدتی با علیرضا پورنظری ازدواج تشکیلاتی کرده و در عراق به منافقین می‌پیوندد.

وی افزود: متهم اروانی در سال ۱۳۵۸ مسئولیت آموزش شاخه نظامی را برعهده داشته و طراحی ورود افراد به داخل کشور و چک کردن برنامه‌های آن‌ها برای خمپاره‌زنی به مناطق مسکونی و ادارات را عهده‌دار بود همچنین اروانی شکنجه گر و بازجو افراد به اصطلاح مسئله‌دار بوده است

نماینده دادستان اضافه کرد: متهم ردیف ششم تحت تعقیب پلیس اینترپل و دارای اعلان قرمز است.

نماینده دادستان گفت: مهدی براهی فرزند محمدحسن متهم ردیف هفتم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. این شخص در سال ۱۳۴۷ با تشکیلات نفاق آشنا و جذب آن شده و در اواخر سال ۱۳۵۷، به اتفاق دیگر هم کیشان خود دفتر منافقین در قم را تأسیس می‌کند و سپس در سال ۱۳۶۰، به عضویت مرکزیت تشکیلات در می‌آید. مهدی براعی یکی از طراحان اصلی اقدامات تروریستی و مسلحانه‌ی ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰ بوده است و در همان سال نیز با یکی از اعضای گروهک به نام مرضیه غفاری ازدواج تشکیلاتی کرده و پس از عملیات‌های نظامی تروریستی به اتفاق وی به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده و به مقر منافقین در فرانسه ملحق می‌شود.

وی افزود: براهی مسئول اول مالی و امکانات گروهک در سال ۱۳۶۰ بوده و مسئول به اصطلاح بخش اجتماعی تشکیلات در فرانسه نیز است. مسئول اطلاعات نیروهای پیش‌مرگ منافقین در سال ۱۳۶۲ در کردستان عراق؛ مسئول هدایت بمب گذاری‌های سال‌های ۱۳۶۳ و ۱۳۶۴؛ مسئول محور در حمله‌ی به اسلام آباد غرب در عملیات نظامی تروریستی فروغ جاویدان و مسئول چک و بررسی عملیات‌های تروریستی خمپاره زنی طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۸ این شخص بوده است. وی هم اکنون در حوزه‌ی روابط و ملاقات‌ها با مسئولان آلبانیایی فعالیت دارد. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۸۲/۶-A است.

وی ادامه داد: مژگان پارسایی متهم ردیف هشتم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. پارسایی پس از اینکه برای ادامه‌ تحصیل به کشور آمریکا می‌رود، تحت تأثیر برادرش که هوادار منافقین بوده جذب گروهک شده و درس را رها می‌کند. نام‌برده با یکی از اعضای این تشکیلات به نام جلال شریفی ازدواج کرده و در زمان حمله‌ی رژیم بعث به ایران به اتفاق همسرش عازم عراق می‌شود.

وی افزود: پارسایی در گروهک تروریستی منافقین مسئولیت‌های متعددی از جمله مسئول اول مقر اشرف محافظ مریم رجوی جانشین مریم و ... بوده است. همچنین مشارالی‌ها در عملیات‌های نظامی تروریستی فروغ جاویدان و نسل‌کشی اکراد عراق موسوم به مروارید نیز شرکت می‌کند. وی در سال ۱۳۷۲ به همراه مریم رجوی از کشور عراق خارج شده و در کشورهای اروپایی، اقدام به جمع آوری کمک‌های مالی برای اهداف تروریستی تشکیلات می‌کند. نام‌برده در ادامه مجدداً در سال ۱۳۷۵ به عراق بازگشته و مسئول یکی از مقرهای شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین می‌شود.

وی افزود: این مقر چندین عملیات مرزی در منطقه‌ی قصر شیرین نفت شهر و حمله به مرزبانان جمهوری اسلامی را سازمان‌دهی کرده است. همچنین طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ که تیم‌های عملیاتی تشکیلات پس از آموزش‌های لازم به منظور ارتکاب اقدامات تروریستی به داخل کشور اعزام می‌شدند، پارسایی در نشست‌های جمعی اعضای تیم را توجیه تشویق و ترغیب به انجام این اقدامات می‌کند. به همین دلیل نیز اقدامات و فعالیت‌های مشارالی‌ها موجب می‌شود مسعود رجوی در نشست جمعی اعلام کند بیشترین راندمان عملیاتی توسط قرارگاه تحت فرماندهی مژگان صورت گرفته و مژگان سازمان را نجات داده است. وی مدتی نیز مسئولیت تشکیلات گروهک در فرانسه را برعهده گرفته و پس از آن به مقر اشرف ۳ در آلبانی منتقل و در قسمت مالی تامین مالی تروریسم تشکیلات مشغول به کار می‌شود. مژگان پارسایی یکی از عوامل اصلی تشکیل طراحی سازماندهی و هدایت تیم ترور امیر سپهبد علی صیاد شیرازی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود. نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۲۶/۶-A است.

نماینده دادستان در روایتی از دلایل به شهادت رسیدن شهید صیاد شیرازی در دادگاه گفت که شهید صیاد شیرازی با اجرای عملیات درخشان مرصاد جلوی مردم کشی و کودک‌کشی و زن‌کشی منافقین را گرفت.

نماینده دادستان افزود: زهرا مریخی فرزند محمدعلی متولد قائمشهر از طرف پدری اصالتاً اهل شوروی بوده و متهم ردیف نهم است و در سال ۱۳۵۲ با منافقین آشنا و جذب تشکیلات می‌شود. وی فعالیت‌های خود را تحت عنوان جوانان به اصطلاح مسلمان، در شهرستان قائمشهر شروع می‌کند. مریخی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت خود در تشکیلات قائمشهر ادامه داده و پس از آغاز فاز نظامی تروریستی گروهک بعد از چند سال اختفا در نهایتاً در سال ۱۳۶۳ از کشور خارج و به کردستان عراق متواری می‌شود.

وی افزود: خانه‌های تیمی قائمشهر و تهران او در سال ۱۳۶۶ با یکی از اعضای منافقین به نام ماشاء الله توکلی ازدواج تشکیلاتی کرده و در پی جریانات طلاق تشکیلاتی نیز از وی جدا می‌شود. یکی از برادران نامبرده به نام علی که با تشویق مشارالیها از کشور متواری و در عراق به منافقین ملحق شده بود در عملیات نظامی تروریستی آفتاب کشته می‌شود. نامبرده پس از آنکه در سال ۱۳۶۴ در پاریس مستقر می‌گردد تا سال ۱۳۸۱ به صورت مستمر، بین عراق و کشورهای اروپایی تردد داشته و منصب‌هایی همچون مسئول تشکیلات نفاق در آلمان انگلیس و حوزه‌ی اسکاندیناوی را بر عهده می‌گیرد.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئولیت ستاد تبلیغات سیما، رادیو و نشریه نفاق، عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و عضو شورای رهبری و مسئول هماهنگ کننده‌ی دفاتر به اصطلاح ریاست جمهوری منافقین بوده است و ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۳۸/۶-A است.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم ردیف دهم دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین محمد علی توحیدی خانیکی است. وی در سال ۱۳۴۷ توسط پسر عمویش هادی خانیکی جذب و هوادار منافقین شده و همسرش به نام قدسی خرازیان نیز از اعضای گروهک و متواری به فرانسه بوده که در سال ۱۳۶۶ طلاق تشکیلاتی می‌گیرند. محمد علی توحیدی از کادرهای مهم گروهک تروریستی منافقین در کشور فرانسه و مسئول سیمای به اصطلاح آزادی می‌باشد. نام‌برده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۸۱/۶-A است.

نماینده دادستان ادامه داد: این افراد وطن فروشی و کودک کشی و به خاک و خون کشیدن مردم و خاک مملکت خود و ... را افتخار می دانند البته اگر این افراد مملکت خود را مملکت می دانستند، قطعا خیانت نمی‌کردند.

نماینده دادستان ادامه داد: علی خدایی متهم ردیف یازدهم فرزند عباس متولد تهران در سال ۱۳۵۰ توسط برادرش مهدی جذب گروهک می‌شود. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی در بخش به اصطلاح سیاسی تشکیلات در امور مربوط به شهرستان‌ها فعالیت کرده و در سال ۱۳۵۹ بعد از ازدواج با یکی دیگر از منافقین به نام فائزه بهاری مسئولیت تعدادی از تیم‌های عملیاتی را بر عهده می‌گیرد. البته مدتی نیز مسئول عملیات‌های تروریستی شیراز می‌شود.

وی افزود: عضویت در هیئت تحریریه‌ نشریه‌ی به اصطلاح مجاهد فعالیت در بخش تبلیغات منافقین و توجیه و جذب نیروهای بدو ورود به تشکیلات از دیگر اقدامات علی خدایی صفت به شمار می‌آید. نامبرده در سال ۱۳۶۱ از ایران متواری و طی سال‌های ۱۳۶۳ – ۱۳۶۴ در بخش مهاجرت در فرانسه و پس از آن در بخش به اصطلاح اجتماعی گروهک فعالیت نموده و سپس به عراق منتقل و مسئولیت عملیات‌های تروریستی در استان فارس را عهده دار می‌شود. در ادامه در سال ۱۳۶۶ به ستاد به اصطلاح سیاسی منتقل و مسئولیت تدارکات خارج را به عهده می‌گیرد. او پس از تشکیل مقرهای نظامی تروریستی منافقین به عنوان مسئول در عملیات‌ها شرکت کرده و در عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان به عنوان مسئول تیم در محور قزوین و تحت مسئولیت مهدی افتخاری بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد: او در حال حاضر نیز یکی از اعضای کمیته اطلاعات و عملیات ستاد داخله است. برادر او (مهدی) و احد از خواهرانش (به نام صدیقه) در عراق و در مقر اشرف جزء شورای رهبری بوده اند. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۵۳۱/۶-A است.


وی افزود: مهدی خدایی متهم ردیف دوازدهم پرونده فرزند عباس متولد تهران از اعضای قدیمی گروهک منافقین است که پس از استمرار فعالیت‌های خود به نفع تشکیلات در سال ۱۳۶۰ به کردستان متواری و در قسمت رادیوی نفاق شروع به کار می‌کند.سپس به فرانسه رفته و از مسئولان به اصطلاح روابط خارجی گروهک می‌شود. برادر کوچکتر مشارالیه به نام علی خدایی صفت از کادرهای قدیمی و فعال منافقین بوده و یکی از خواهرانش به نام صدیقه نیز از اعضای شورای رهبری تشکیلات است. دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول امنیتی بخش روابط گروهک در سال ۱۳۶۰، شرکت در عملیات‌های تروریستی نظامی مروارید و فروغ جاویدان و مسئول نشست‌های به اصطلاح سیاسی در پذیرش مقر اشرف و عضو شورای مرکزی منافقین و مسئول طرح و برنامه‌های شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین و مسئول قسمت نشریات و موضوعات به اصطلاح سیاسی در مقر اشرف در یک مقطع است. ضمناً نامبرده در حال حاضر نیز یکی از اعضای کمیته‌ی اطلاعات و عملیات تشکیلات در آلبانی است.


نماینده دادستان افزود: عباسعلی داوری فیضی پورآذر متهم ردیف سیزدهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. داوری از سال ۱۳۴۷ جذب گروهک شده در مقطع قبل از انقلاب، دارای سابقه‌ی جعل اسناد بوده است و دارای یک شناسنامه‌ی دیگر با شماره ۳۲ و تاریخ تولد ۱۳۲۲/۰۱/۰۸ است. ضمناً وی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی مدتی به سازماندهی تشکیلات در تبریز و مشهد پرداخته و سپس در دفتر مرکزی منافقین در تهران مشغول فعالیت می‌شود.

وی افزود: همچنین مشارالیه پس از رجوی همراه همسرش از کشور خارج و مسئول دفتر به اصطلاح سیاسی گروهک منافقین در خارج از کشور می‌شود. دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از مسئول روابط خارجی تشکیلات و مسئول ارتباط با نهضت‌های به اصطلاح آزادی بخش جهان و مسئول روابط گروهک منافقین با مسئولان عراقی و شرکت در عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان به عنوان مسئول تیم نظامی محور همدان و شرکت در نشست‌های منافقین با ژنرال‌های آمریکایی و نفر اول نشست‌های گروهک و ارائه دهنده‌ی اطلاعات محصله از جاسوسی به استخبارات عراق در جنگ تحمیلی بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد: گفتنی است نامبرده هم اکنون مسئول توجیه ستاد داخله در حوزه‌ ترک زبان‌ها و مسئول نشست‌های ایدئولوژیک سران در ستاد داخله است. به دلیل جنایت‌های ارتکابی از سوی نامبرده در قالب همکاری با رژیم بعث و همچنین به اتهام آدم ربایی در تاریخ ۲۰۰۸/۰۱/۲۲ میلادی، حکم جلب وی، مژگان پارسایی و صدیقه حسینی، توسط قاضی دادگاه جنایی بغداد صادر شده است. ضمناً مشارالیه تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۹۴/۶-A است.

نماینده دادستان افزود: سید مجید سید المحدثین متهم ردیف چهاردهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. این شخص در سال ۱۳۵۲ در ارتباط با فعالیت‌های گروهک قرار گرفته و در هسته‌های مخفی و چریکی تشکیلات به فعالیت می‌پردازد. همچنین وی در حال حاضر رئیس کمیسیون به اصطلاح سیاست خارجی منافقین و از افراد رده بالای گروهک است.

وی افزود: از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول دفتر مسعود رجوی در پاریس در سال ۱۳۶۲، از مسئولان اجرای طرح اقدامات مسلحانه در سال ۱۳۶۰ و عضو هیئت اجرایی تشکیلات در سال ۱۳۶۵ و عضو شورای رهبری شاخه‌ی نظامی گروهک منافقین در عملیات‌های متعدد تروریستی نفاق از جمله چلچراغ فروغ جاویدان و مروارید مسئول مکاتبه با مقامات آمریکائی برای درخواست بازگرداندن سلاح و پادگان نظامی به گروهک و عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در سال ۱۳۷۱ و جزو عناصر ایدئولوژیک ستاد به اصطلاح سیاسی و مسئول برگزاری نشست‌های مختلف تشکیلات بوده است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۷۹/۶-A است.

نماینده دادستان گفت: صدیقه حسینی متهم ردیف پانزدهم دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده از لحاظ تشکیلاتی جزء رده‌های اول شورای رهبری و از نظر نظامی مسئول اول گروهک است و طی سال‌های گذشته جزء نیروهای خارج کشوری منافقین به شمار آمده و در سال ۱۳۷۴، همراه با مریم رجوی به مقر تشکیلات در عراق ملحق می‌شود. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از رئیس شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین و سخنران نشست‌های ایدئولوژیک و محفلی برای اعضای تشکیلات و معاون پشتیبانی اطلاعاتی شاخه‌ی نظامی منافقین در عملیات تروریستی نظامی مروارید و از مسئولان ستاد داخله‌ی مردان در مقر اشرف و مسئول اول گروهک در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ بوده است.

وی ادامه داد: مشارالیها در حال حاضر مسئول بخش سایبری هدایت کانون‌های شورشی تشکیلات و مسئول بخش مردان در آلبانی است. ضمناً به دلیل جنایت‌های ارتکابی از سوی نامبرده در قالب همکاری با رژیم بعث و همچنین به اتهام آدمربایی در تاریخ ۲۰۰۸/۰۱/۲۲ میلادی حکم جلب وی، عباس داوری و مژگان پارسایی، توسط قاضی دادگاه جنایی بغداد صادر شده است.

نماینده دادستان گفت: مسعود طریقت متهم ردیف شانزدهم پرونده در سال ۱۳۴۸ جذب گروهک شده و به عنوان مسئول روابط منافقین در پایگاه انزلی بخش شهرستان و مسئول به اصطلاح سیاسی گروهک مشغول فعالیت می‌شود. نامبرده به عنوان یکی از اعضای کادر مرکزی منافقین در شاخه‌ی تروریستی نظامی تشکیلات شناخته شده که در سال ۱۳۷۸ مسئولیت آموزش و اعزام تیم‌های خمپاره زنی به تهران را عهده دار بوده است.

وی افزود: او آموزش‌های لازم برای تهیه و ساخت بمب را فراگرفته و سابقه‌ی اقداماتی، چون تهیه و وارد نمودن اسلحه مهمات و مواد منفجره از خارج از کشور را نیز داشته است. همچنین نامبرده در ربودن هواپیما و طراحی عملیات‌های ربایش و ترور شخصیت‌ها نیز تخصص دارد. مشارالیه که در مقر اصلی منافقین در فرانسه با نام مستعار عبدالحمید لولاچیان فعالیت داشته در برهه‌ای نیز با نام مستعار یاسر مالی مسئولیت کل مالی سازمان و همچنین خرید اقلام سنگین در عراق را عهده دار بوده است. نامبرده در حال حاضر نیز همچنان به عنوان مسئول تامین مالی تروریسم تشکیلات، در آلبانی مستقر است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۴۷/۶-A است.

نماینده دادستان افزود: مهوش سپهری متهم ردیف هفدهم پرونده و در سال ۱۳۵۴ به عضویت منافقین در آمده و به عنوان یکی از مهمترین مسئولان تشکیلاتی گروهک محسوب می‌شود. یکی از خواهران او نیز به اتهام عضویت در گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۶۰ دستگیر و محکوم شده اما در ادامه در سایه‌ رافت و عطوفت نظام جمهوری اسلامی از زندان آزاد می‌شود.

وی افزود: یکی از برادران مهوش سپهری به‌نام سهراب نیز یک هفته قبل از عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان با تحریک نام‌برده از کشور متواری شده و ضمن حضور در عملیات مذکور، کشته می‌شود. در حال حاضر قسمتی از مهمترین نشست‌های تشکیلاتی در آلبانی توسط مهوش سپهری برگزار می‌شود. نام‌برده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۴۵/۶-A است.

نماینده دادستان افزود: قدسی خرازیان متهم ردیف هجدهم پرونده است و در سال ۱۳۵۲ به گروهک منافقین ملحق شده و در ادامه با یکی از اعضای نفاق به نام محمدعلی توحیدی خانیکی ازدواج تشکیلاتی می‌کند. از آنجائی که قدسی خرازیان در سال ۱۳۸۲ در قسمت تامین مالی تروریسم گروهک تحت نظر محمد طریقت منفرد فعالیت داشتهُ در جریان کلیه فعالیت‌های مالی و پولشویی تشکیلات بوده و در همین راستا نیز نام‌برده از جمله نفراتی است که در ۱۷ ژوئن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط پلیس فرانسه دستگیر می‌شود. وی در حال حاضر از اعضای اصلی کادر مرکزی گروهک منافقین است. نام‌برده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۹۵/۶-A است.

در پایان قاضی دادگاه اعلام کرد سومین جلسه دادگاه سه شنبه هفته آینده ( ۵ دی) برگزار می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: