کد خبر: ۴۰۶۴۵۱
۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
0
یک روزنامه عربستانی تاکید کرد روابط ایران و عربستان در راستای منافع دو کشور، مثبت و ملموس است.

گزارش روزنامه الریاض از روابط مثبت و ملموس ایران و عربستان

روزنامه عربستانی الریاض اعلام کرد با دقت زیاد حاکمان دو کشور، روابط ایران و عربستان شاهد تحولات مثبت و ملموسی است که نشان دهنده تمایل دو کشور برای تقویت روابط بیش از پیش است.

این روزنامه عربستانی تاکید کرد تهران و ریاض به دنبال آن هستند که به هر نقطه ممکن از هماهنگی و تفاهم کامل برسند تا رابطه بین آن‌ها را تقویت کند. این تمایل با گرایش به برقراری روابط عادی، مبتنی بر اصول حسن همجواری و عدم مداخله در امور داخلی پشتیبانی است.

روزنامه الریاض بر این باور است که نزدیکی عربستان و ایران و تفاهم مشترک بین آن‌ها در مورد همه مسائل باقیمانده، وضعیت منطقه را ارتقاء می‌دهد و به افزایش ثبات امنیتی و رشد اقتصادی آن کمک می‌کند که تأثیر مثبتی بر منطقه و جهان خواهد داشت، چیزی که چین به دنبال آن بود.

الریاض می‌گوید پکن از زمانی که تصمیم به ایفای نقش میانجی بین ریاض و تهران و حمایت از توافق بین دو کشور گرفت، عاقلانه برنامه ریزی کرده است تا مشکلاتی که مانع اجرای مفاد بین ایران و عربستان می‌شود، به نحوی که منافع مشترک کشور‌های منطقه تامین شود و امنیت و ثبات آن‌ها افزایش یابد را از بین ببرد.

این روزنامه ادامه داد برگزاری نشست کمیته مشترک سه جانبه عربستان، ایران و چین در چارچوب پیگیری توافق پکن، جلسات برنامه ریزی شده آن و تحولات مثبت حاصل شده در روابط عربستان و ایران، موید تمایل ریاض و تهران به پیشروی در مسیر بهبود روابط بین دو کشور و همکاری با یکدیگر است.

توافقنامه احیای روابط دیپلماتیک بین عربستان سعودی و ایران با میانجیگری چین در اسفند ۱۴۰۱، یکی از مهمترین رویداد‌های منطقه غرب آسیا در سال‌های اخیر بود که با میانجیگری چین اتفاق افتاد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: