کد خبر: ۴۰۶۴۶۲
۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
0
هرمزی گفت: در زمینه واگذاری اتوبوس به شرکت‌های خصوصی ما راضی نیستیم سرمایه شهرداری تهران با روش فعلی در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد.

پیشرفت ۸۴ درصدی فاز یک پایانه شرق/ اتوبوسی به شرکت‌های خصوصی واگذار نخواهیم کرد

محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در دویست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا درخصوص اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل، با بیان اینکه به رغم اینکه ما گزارش ارائه دادیم، اما موارد امروز سیاه جلوه داده شد، اظهار کرد: ما صادقانه موارد را به اطلاع اعضای شورا و اهالی رسانه رساندیم؛ عقب ماندگی موجود مربوط به دوره ششم نیست؛ برای مثال ما ۷۴۰ دستگاه اتوبوس را تحویل گرفتیم که بخشی از آن در سال گذشته تحویل گرفته شده است.

وی افزود: موضوع قرارداد ۷۹۱ واگن مترو هفت سال عقب مانده بود، به طوری که حتی مطرح شد که شهرداری اگر هیچ کاری نکند و فقط قرارداد مترو را به نتیجه برساند، نیازی نیست کاری انجام دهد که این اقدام مهم در این دوره انجام شد.

هرمزی با بیان اینکه ما منکر کمبود‌ها نیستیم، اما کار انجام می‌شود و نباید مواردی را مطرح کنیم که بازی دست رسانه‌های بیگانه قرار بگیرد، یادآور شد: باید ببینیم در دوره قبل چه تعداد اتوبوس و چه تعداد دوربین فعال بوده و امروز چه تعداد فعال است؟

وی با اعلام اینکه میزان پیشرفت فیزیکی فاز یک پایانه شرق ۸۴ درصد است و ۳۴ درصد نیست، یادآور شد: قرار بود فروشگاه شهروند وارد شود و باید فرآیند اداری طی می‌شد که به نتیجه رسید و اقدامات در حال انجام است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه گزارشات اورهال اتوبوس و مترو موجود است، خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم در این بخش‌ها هیچ اقدامی انجام نشده صحیح نیست.

وی با بیان اینکه ۱۶۱ دستگاه کارتخوان در ایستگاه‌های اتوبوس نصب شده و برای مابقی آن‌ها نیز قرارداد منعقد کرده‌ایم، یادآور شد: در زمینه واگذاری اتوبوس به شرکت‌های خصوصی ما راضی نیستیم سرمایه شهرداری تهران با روش فعلی در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد و قرار شده چکش کاری‌هایی با صندوق بازنشستگی صورت بگیرد. با این حساب اتوبوسی به شرکت‌های خصوصی واگذار نخواهیم کرد.

هرمزی با تأکید بر اینکه تمام اقداماتی که انجام شده باید مورد بررسی قرار بگیرد، گفت: نباید فضایی القاء شود که شهرداری تهران نمی‌خواهد کاری انجام دهد و در پسرفت هستیم؛ چنین نیست و در حوزه مترو، اتوبوس و تاکسی اقدامات خوبی انجام شده و ما گزارشات بعدی را در فرصت یک ماهه آینده ارائه خواهیم داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: