مدیر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط‌زیست:
کد خبر: ۴۰۶۴۹۱
۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
0
مدیر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط‌زیست که به همراه جمعی از کارشناسان این حوزه از فولاد مبارکه بازدید می‌کرد، در مصاحبه با خبرنگار فولاد گفت: امروز بسیار خرسندیم که در مجموعه مملو از کار و تلاش فولاد مبارکه حاضر شده‌ایم.

برای اطلاع‌رسانی دستاوردهای فولاد مباركه باید نهضت تولید محتوا ایجاد كنیم

میثم سعیدی با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی دستاورد‌های کشور به جامعه گفت: پیش از اطلاع‌رسانی، باید به این نکته توجه کنیم که زمانی می‌توانیم درباره موضوعی صحبت کنیم که در آن حوزه کاری کرده باشیم و اهمیت این موضوع وقتی مشخص می‌شود که می‌بینیم متأسفانه کشور ایران ۶۷ شبکه معاند دارد و دشمنان سالانه میلیارد‌ها دلار صرف تبلیغات علیه ایران می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه امروز متأسفانه افکار عمومی در کشور ما به‌نوعی ترور شده است، گفت: در چنین شرایطی، وظیفه روابط عمومی‌هاست که با این ترور‌ها مقابله کنند و اساساً از بروز آن پیشگیری کنند. روابط عمومی‌ها وظیفه دارند که اطلاعات دقیق را به سمع و نظر مردم برسانند و ازآنجاکه در فولاد مبارکه در بسیاری از حوزه‌ها، از جمله تولید و استفاده بهینه از منابع آبی و تولید انرژی‌های پاک و...، اقدامات خوبی انجام شده است، باید برای اطلاع‌رسانی این دستاورد‌ها همت بیشتری به کار ببندیم.

مردم باید باور کنند که این اقدامات از سوی فولاد مبارکه در حوزه‌های مختلف به‌ویژه محیط‌زیست و مصارف آب انجام شده

بنابر اظهارات مدیر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط‌زیست، اینکه فولاد مبارکه در حال حاضر در تصفیه و بازچرخانی پساب‌های ۹ شهر هم‌جوار خود و توسعه آن تا ۱۲ شهر سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجهی انجام داده بسیار ارزشمند است. متأسفانه در این خصوص رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها نتوانسته‌اند این اقدامات و دستاورد‌های ارزشمند را به‌خوبی اطلاع‌رسانی کنند. روابط عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست و روابط عمومی سازمان‌های ذی‌ربط به‌عنوان متولی باید علاوه بر خبررسانی، در مسیری حرکت کنند که مردم از نزدیک و طی رویداد‌های مختلف بتوانند این اقدامات را مشاهده کنند و از آن آگاه گردند و به‌واقع باور کنند که این اقدامات از سوی فولاد مبارکه در حوزه‌های مختلف به‌ویژه محیط‌زیست و مصارف آب انجام شده است. مردم باید به این اعتماد و باور برسند که فولاد مبارکه توانسته با سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات صحیح، فعل «خواستن و توانستن» را در این حوزه‌ها صرف کند.

مسئولین فولاد مبارکه به‌موازات توسعه‌ها برای پیشگیری از بروز مشکلات زیست‌محیطی به‌خوبی برنامه‌ریزی کرده‌اند و گام‌های مثبتی برداشته‌اند

وی افتتاح پروژه‌های بازچرخانی پساب‌های شهری در فولاد مبارکه با حضور رئیس سازمان محیط‌زیست کشور و سایر مسئولین در پروژه‌های دیگر را از اقدامات مثبت فولاد مبارکه در این مسیر‌ها دانست و گفت: در برخی موارد ممکن است جای کار و برنامه‌ریزی بیشتر و بهتری باشد، بااین‌حال مسئولین فولاد مبارکه به‌موازات توسعه برای پیشگیری از بروز مشکلات زیست‌محیطی به‌خوبی برنامه‌ریزی کرده‌اند و گام‌های مثبتی برداشته‌اند.

سعیدی با اشاره به اینکه هرجا توسعه صورت می‌گیرد به‌طورقطع تغییراتی در محیط‌زیست ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: ازآنجا‌که توسعه‌ها اجتناب‌ناپذیرند، باید شرایطی فراهم کنیم که در کنار توسعه، کمترین آسیب به محیط‌زیست وارد شود و آسیب‌های احتمالی وارده را به بهترین شکل ممکن جبران کنیم؛ کاری که الحمدالله در فولاد مبارکه به‌ویژه در حوزه آب به‌خوبی انجام‌شده است.

برداشت آب خام فولاد مبارکه برای مصارف صنعتی از حوضه آبریز زاینده‌رود به صفر خواهد رسید

وی ضمن ابراز خرسندی از پروژه انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی گفت: به‌طورقطع با بهره‌برداری از این پروژه ملی، میزان برداشت آب خام فولاد مبارکه برای مصارف صنعتی از حوضه آبریز زاینده‌رود به صفر خواهد رسید و این اتفاق بسیار مبارکی است که ببینیم یک صنعت آب‌بر نیازی به آب‌های خام و زیرزمینی نخواهد داشت.

باید تلاش کنیم که خدمات محیط‌زیستی انجام‌شده در فولاد مبارکه را به اطلاع عموم مردم برسانیم

مدیر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط‌زیست از بازدید خود از خطوط تولید فولاد مبارکه به‌عنوان حرکتی دیگر در راستای جهاد تبیین یاد و اضافه کرد: باید برای اطلاع‌رسانی دستاورد‌های فولاد مبارکه نهضت تولید محتوا ایجاد کنیم و تلاش کنیم که خدمات محیط‌زیستی انجام‌شده در فولاد مبارکه را به اطلاع عموم مردم برسانیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: به‌نوبه خود سعی خواهیم کرد که با مصوباتی که در این زمینه انجام خواهیم داد، زمینه ایجاد این نهضت تولید محتوا را فراهم کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: