کد خبر: ۴۰۶۵۴۰
۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
0
طنز- شرکت ملی پخش فراورده های نفتی به دلیل قصور و ناتوانی در دفع حملات سایبری به پمپ بنزین ها بجای مردم ماوالتفاوت قیمت بنزین یارانه ای و آزاد را به دولت پرداخت می کند.

پرداخت مابه‌التفاوت قیمت بنزین یارانه‌ای و آزاد توسط شرکت پخش فراورده‌های نفتی بجای مردم

ای کاش در مواردی مثل اختلال در عرضه بنزین در جایگاه های سوخت که بدلیل ناتوانی پدافند غیرعامل در دفع حملات سایبری رخ می دهد، شرکت پالایش و پخش و مجری پدافند را بجای مردم جریمه می کردند و خلق الله در زمانی که امکان استفاده از سهمیه بنزین یارانه ای را ندارند 1500 تومان جریمه ناکارامدی سیستم را نمی دادند.

 

پیمان جنوبی خبرنگار ارشد اقتصاد و نفت و انرژی با ذکر این نکته در ادامه به طنز آرزو کرد ای کاش روزی فرا برسد که شرکت ملی پخش فراورده های نفتی بنویسد: "شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره اختلال در جایگاه‌های سوخت کشور اعلام کرد به اطلاع هموطنان شریف می‌رساند که نظر به بروز اختلال فنی در بعضی از جایگاه‌های عرضه سوخت کشور ناشی از ناتوانی پدافند غیرعامل  در جلوگیری از نفوذ سایبری علی رغم میلیاردها تومان هزینه در این بخش و وعده های داده شده، به دلیل اینکه این قصور ما رفاه و آسایش مردم عزیز را تحت الشعاع قرارداده است عذر خواسته و  تا اطلاع ثانوی عرضه بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت به قیمت 1500 تومان عرضه و ماوالتفاوت آن تا 3000 تومان توسط شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی پرداخت می‌شود.

 

شایان ذکر است کارشناسان و کارگروه‌های تخصصی که میلیاردها تومان پول گرفته اند تا از نفوذ سایبری و هک جلوگیری کنند در حال رفع مشکل هستند و البته برای جبران خسارت وارد شده به بیت المال، ماوالتفاوت قیمت بنزین آزاد و یارانه ای مصرفی مردم از این برادران کسر خواهد شد تا به درآمدهای بودجه ای کشور و دولت هم ضرر نرسد.

 

روند فوق تا زمانی که همه جایگاه‌ها به وضع عادی باز گردند و سوخت‌گیری در جایگاه های سوخت کشورعادی شود ادامه خواهد داشت و مردم عزیز نگران نباشند.

علاوه بر این سهمیه سوخت هم‌میهنان هم در کارت سوخت آنها محفوظ است و پس از رفع مشکل قابل استفاده خواهد بود."

 

بیشتر بخوانید: پرواز شوم گنجشک درنده در پمپ بنزین‌ها

 

فارغ از اینکه متن فوق به طنز نوشته شده اما نگاهی به اخبار عذرخواهی و پرداخت خسارت توسط مسئولین و شرکت های ژاپنی و... به مردم در زمانی که به علت قصور آنها خسارتی اتفاق می افتد نشان می دهد که در عمل باید مقصران اصلی جریمه شوند نه مردم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: