February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۶۵۷۴
۰۲ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
0
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: تولید جهانی فولاد خام طی نوامبر ۲۰۲۳ میلادی از ۱۴۵ میلیون تن عبور کرد. این در حالی است که ایران تولید ۳ میلیون تن از این محصول را به ثبت رساند.

تولید بیش از 145میلیون تن فولاد طی نوامبر 2023 در جهان /رشد 7.6 درصدی تولید در ایران

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود خبر داد: ۷۱ فولادساز بزرگ جهان طی نوامبر ۲۰۲۳میلادی ۱۴۵میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی۳٫۳درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین طی مدت یاد شده، ایران توانست ۳ میلیون تن فولاد خام تولید کند که نشان از رشد ۷٫۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی دارد. ایران با این میزان تولید همچنان در جایگاه دهم تولید جهانی فولاد قرار دارد.

تولید ۱٫۷ میلیارد تن فولاد خام در ۱۱ ماه ۲۰۲۳

فولادسازان جهان طی۱۱ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی یک میلیارد و۷۱۵میلیون و ۱۰۰هزار تن فولاد تولید کردند که حاکی از رشد ۰٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲میلادی است.

این در حالی است که میزان تولید فولاد ایران از ابتدای ژانویه تا پایان نوامبر۲۰۲۳ میلادی با افزایش ۰۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی به ۲۸میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید.

همچنین طی ۱۱ ماهه نخست سال جاری میلادی، چین با تولید ۹۵۲میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان صدرنشین تولید این محصول در جهان است. پس از آن، هند با تولید ۱۲۸ میلیون و ۲۰۰هزار تن، ژاپن با تولید ۸۰ میلیون تن و ایالات متحده آمریکا با تولید ۷۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و روسیه با تولید۷۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولاد خام توانستند به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم بایستند.

طی مدت یاد شده، کره جنوبی با تولید ۶۱میلیون و ۳۰۰ هزار تن، آلمان با تولید ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن، ترکیه با تولید ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن، برزیل با تولید ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تن و ایران با تولید ۲۸ میلیون و ۱۰۰هزار تن به ترتیب درجایگاه‌های ششم تا دهم قرار گرفتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها