February 2024 21 / چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۶۷۲۳
۰۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
0
کارشناس بازار سرمایه گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابزاری مناسب برای تشویق افراد به سرمایه گذاری به روش غیر مستقیم در بازار سرمایه هستند.

صدور مجوز فعالیت ۵۱ صندوق ابزاری برای تشویق به سرمایه گذاری غیر مستقیم در بازار سرمایه

اکبر ادهم کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بنابر اعلام مسئولان سازمان بورس از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا انتهای آذر ماه، مجوز فعالیت ۵۱ صندوق سرمایه‌گذاری در اختیار ۴۲ نهاد مالی مختلف قرار گرفته است این رویکرد صندوق محور بودن با توجه به مزیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسیار حائز اهمیت است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: این تعداد مجوز‌های سازمان بورس تنها برای یک نوع صندوق نیست و انواع مختلفی را شامل می‌شود و با توجه به این که هر نوع صندوق ویژگی منحصر به فرد خود را دارد و برای گروهی مناسب است به همین سبب این توسعه اقدامی مناسب در جهت عمق بخشی به بازار هم محسوب می‌شود.

ادهم در ادامه بیان کرد: نکته مهم در خصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری بحث مدیریت آن‌ها است و با توجه به این که مدیریت آن‌ها توسط سازمان بورس ارزیابی می‌شود در نتیجه از مهارت کافی هم برای مدیریت دارایی‌ها برخوردار هستند از جمله دیگر موارد مهم در خصوص صندوق‌ها بحث قدرت نقدشوندگی است و دیگر افراد مجبور نیستند در صف خرید و فروش‌های قفل شده منتظر بمانند.

او افزود: در نهایت باید در خصوص توسعه و افزایش مجوز‌ها در این حوزه گفت صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابزاری مناسب برای تشویق افراد به سرمایه گذاری به روش غیر مستقیم در بازار سرمایه هستند سرمایه گذاری غیر مستقیمی که ریسک‌های کمتری را به همراه دارد و علاوه بر افرادی که زمان و مهارت کافی ندارند سایر افراد هم می‌توانند باتوجه به تنوع این ابزار از آن بهره ببرند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: